Steinburg võitis mainekal mitmepäevasõidul Cape Epic etapi

Greete Steinburg

Greete Steinburg ja Monica Yuliana Calderon Martinez (Cannondale vas Arabay) võitsid Lõuna-Aafrika Vabariigis lõppenud mainekal maastikuratturite mitmepäevasõidul Absa Cape Epic seitsmenda etapi.

Steinburgi ja Calderon Martinezi võiduajaks mõõdeti viimasel, 80-kilomeetrisel etapil neli tundi, kaks minutit ja 50 sekundit. Nad edestasid liidrisärkides sõitnud Kim le Courti ja Vera Looserit (Efficient Infiniti Insure) 18 sekundiga. Kolmanda koha pälvisid Candice Lill ja Amy Wakefield (E-fort.net / Seattlecoffeeco; +7.30)

„Väga hea meel on ja see on väga suur asi, et kaheksa päeva pikkune mitmepäevasõit sai kenasti lõpetatud. Täna oli samuti väga-väga tore päev. Oleme Grande Finale võitjad,“ rõõmustas Steinburg etapi järel. „Öösel tuli jälle korralikult vihma, aga õnneks see jäi hommikul järgi ja sõita oli tipp-topp. Esimene tõus oli päris järsk sein, aga seekord ei olnud tuult. Saime esimeste naistega minema ning tõusu lõpus jäime hetkeks väikese vahega maha, kuna naised seal spurtisid natuke. Laskumisel saime nad uuesti kätte ning seejärel hakkasid nad meist järjest maha jääma. Tundus natuke uskumatu, sest meil ei olnud veel tunnet, et raskeks hakkaks minema.“

„Edasi sõitsime kogu ülejäänud sõidu üldliidritega koos ja see oli ikka omaette kogemus,“ jätkas Steinburg. „Umbes neli kilomeetrit enne finišit libises mul ühes kruusases kurvis ratas alt ja väike kukkumine tuli ära. Seejärel panime lõpuni nii palju kui panna oli ja võitsimegi. Kuna tegemist oli viimase etapiga, siis oli raja ääres väga palju rahvast, mis tegi selle päeva meie jaoks veel erilisemaks.“

Kokkuvõttes pälvisid esikoha Le Court ja Looser koguajaga 33 tundi, 11 minutit ja 37 sekundit. Pjedestaalile mahtusid veel Wakefield ja Lill (+32.24) ning Sofia Gomez Villafane ja Katerina Nash (Ninetyone-Songo-Specialized; +43.17). Steinburg ja Calderon Martinez kaotasid võitjatele ühe tunni, 55 minuti ja 13 sekundiga ning teenisid kokkuvõttes kõrge neljanda koha. Viimase etapi esikoha kõrval jõudis eestlanna veel kahel korral pjedestaalile. Seejuures ei ole varem ükski eestlane Cape Epicul etappi võitnud.

Eliitmeeste seas võidutsesid üldarvestuses Matthew Beers ka Chritopher Blevins (Toyota-Specialized-Ninetyone) koguajaga 26 tundi, 17 minutit ja neli sekundit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X