Steinburg võitis Andaluusias mitmepäevasõidu pikima etapi, Pruus 10.

Greete Steinburg ja Janina Wüst Andaluusia tuuril

Andaluusias jätkuval maastikuratturite mitmepäevasõidul võidutses Greete Steinburg koos paarilise Janina Wüstiga viiendal, 79-kilomeetrisel etapil. Peeter Pruus sai koos meeskonnakaaslase Enrique Morcillo Vergaraga 10. koha. 

Steinburg ja Wüst (3:55.36) edestasid siiani kõik etapid võitnud Ariane Lüthi ja Amy Wakefieldi üheksa sekundiga. Kolmanda koha sai Leedu duo Katazina Sosna – Greta Karasiovaite (4:01.08).

“Esimest korda sain sõita Hispaanias vihmase ilmaga ja tundub, et eestlasele see sobib,“ ütles Steinburg naljatledes etapi järel. „Täna hommikul tundsin üle pika aja, et olemine on päris okei. Stardist minnes oli kohe 7-8 kilomeetrit tasast maad, mida naised võtsid rahulikult. Mulle see sobis, sest sain end rahulikult soojaks kerida. Esimesel tõusul, mida oli mõned kilomeetrid, tundsin end väga okeilt. Muidu on naised eest kohe ära sõitnud, aga täna jõudsin kõikidega kaasa minna.”

“Kuna mul väga palju head enesetunnet siin tuuril pole olnud, siis mõtlesin lihtsalt, et sõidan nii palju kui jaksan ja näeb, mis saab,” jätkas Steinburg. “Algul olime 4.-6. positsioonil, aga siis vaikselt hakkasime ettepoole liikuma ning saime eesolevaid paare järjest kätte. Ühel asfalditõusul jõudsime liidriteni, kes meid nähes natuke ära ehmatasid. Sõitsime oma tempoga edasi ja nad ei jõudnud meile järgi tulla. Üllatav oli, kui ühe pikema tõusu otsas öeldi vaheks juba minut.”

“Tehniliselt oleme siinsetel laskumistel väga kiired. Kui Ariane ja Amy meid uuesti kätte said, siis oli laskumistel eriti hästi näha, kuidas nad seal maha jäid ja sirgetel uuesti järele tulid,” rääkis Steinburg, kes 30. kilomeetril elas üle ka ühe äreva hetke. “Pidurdasin kruusasel pinnal esipiduriga natuke palju ja ratas läks alt, aga õnneks midagi hullu ei juhtunud. Kompuuter läks vaid katki.”

“Kui nad enne lõppu meist uuesti maha jäid, siis mõtlesime, et peame vaid viimased paar tõusupõksu ära kannatama ja korras,” jätkas Steinburg. “Õnneks sprinti ei pidanud tegema, sest see pole mu tugevaim külg. Hea meel, et olen end peale haigust uuesti leidmas. Loodame, et homseks jäi ka midagi.”

Meeste seas võidutsesid Anreas Seewald ja Martin Stosek ajaga 3:07.41. Teisena lõpetasid Jose Dias – Hans Becking (3:07.42) ja kolmandana Martin Frey – Simon Stiebjahn (3:08.54). Pruusi ja Vergara lõpuajaks mõõdeti 3:12.41.

“Tänase etapi kohta polegi palju öelda. Suhteliselt sama asi, mis kolmandal etapil – alguses oli mega raske ja ei suutnud esimestega kaasa minna. Seejärel jälle terve päev paarilise tagarattas kannatamine.”

Andaluusia mitmepäevasõidu viimasel etapil on kavas 43 kilomeetrit.

Foto: Roland Vogelmann

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X