Steinburg sai Mediterranean Epicu pikimal etapil 10. ja Pruus 12. koha

Greete Steinburg

Hispaanias jätkavad maastikuratturid Greete Steinburg (Cannondale Vas Arabay) ja Peeter Pruus (Buff Megamo Team) võistlemist mitmepäevasõidul Mediterranean Epic mitmepäevasõidu (UCI SHC). Kõige pikemal etapil pälvis Steinburg 10. ja Pruus 12. koha.

Kolmandal etapil sõitsid maastikuratturid 102 kilomeetrit ja 2300 tõusumeetrit. Eliitklassi naiste seas pälvis esikoha Janina Angela Wüst ajaga 4:51.34. Pjedestaalile mahtusid veel Steinburgi klubikaaslane Monica Yuliana Calderon Martinez (4:55.06) ja Terese Andersson (4:56.25). Eestlanna finišeeris ajaga 5:11.14, mis andis talle kümnenda koha.

“Väga raske päev oli,” võttis Steinburg päeva kokku. “Teadsin varasematele kogemustele tuginedes, et esimene tõus tuleb koos grupiga üle elada, et hiljem ei peaks siledal üksi sõitma. Minu esimene väike võit oligi, kui tõusul maha ei jäänud ja saime kümne naisega väikese vahe sisse. Laskumisel tuli siiski veel paar ratturit uuesti järele. Sileda peal sõitsime suhteliselt rahulikult ning järgmisel viiekilomeetrisel tõusul jäi üks kilomeeter puudu, et peagrupis võistlemist jätkata. Peale seda oli taas väga pikalt kruusa ja seal üksinda jääda on ikka väga keeruline.”

“Umbes 35. kilomeetril oli tehniline laskumine, kus hakkasin enda ees kaasvõistlejat nägema. Hakkasin teda püüdma, et natukenegi kergem oleks. Kuna see on UCI võistlus, siis ei tohi naised meeste tuules sõita ja kohtunikud lugesid päev varem sõnad peale, et kui keegi siiski sõidab, siis antakse talle disklahv,” jätkas Steinburg. “Lõpuks saingi ta kätte ja sõitsime päris pikalt koos. Viimasel tõusul läks ta aga oma teed ja sai lõpuks veel ühe naise kätte. Kokkuvõttes väga pikk ja raske päev. Ega midagi lihtsamaks ei ole läinud vahepeal – väsimus on sees, kuid ootan siiski homset etappi, mis on lühem ja peaks oma olemuselt mulle paremini sobima. Kuna üldarvestuses on eespool olevate naiste vahed väga väikesed, siis eeldan, et kohe stardist hakatakse korralikult vajutama.”

Eliitmeeste seas võidutses Martin Frey ajaga 3:56.36. Teisena ületas finišijoone Georg Egger (3:56.36) ja kolmandana Andreas Seewald (3:56.40). Pruus sai 12. koha ajaga 4:04.34. “Alguses oli tunne üpris hea, suutsin ennast heal positsioonil hoida kuni esimese pika tõusuni. Tõusu lõpu poole vajusin asfaltil liiga pundi taha ja singlile jõudes kaotasin palju aega,” ütles Pruus. “Mul oli kümme kilomeetrit raske ja jäin esimesest grupist maha. Hiljem saime kahekesi sõites eest uuesti kuuemehelise grupi kätte.”

“Tunne muutus seejärel paremaks,” jätkas Pruus. “Tegin ees omajagu tööd niing püüdsime veel mehi kinni. 88. kilomeetril oli taas väikene kriis, sest söömisega sai liiga pikk vahe sisse lastud. Kaotasin küll hetkeks oma grupi, kuid suutsime ennast sinna tagasi sõita. Enda üllatuseks sprintisime 9. koha peale – võib rahule jääda 12. kohaga, sest kerkisin ka üldarvestuses 15. positsioonile. Loodame, et homme on ka hea tunne.”

Nejandal etapil on kavas 52 kilomeetrit ligi 1100 tõusumeetriga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X