Steinburg sai Andaluusia mitmepäevasõidu kolmandal etapil 8. ja Pruus 13. koha

Andaluusias jätkunud maastikuratturite mitmepäevasõidu kolmandal etapil said Greete Steinburg ja Peeter Pruus vastavalt 8. ja 13. koha.
 
Naiste seas ei saand keegi taaskord vastu duole Ariane Lüthi – Amy Wakefield, kes lõpetasid 69-kilomeetrise sõidu kolme tunni, 33 minuti ja 43 sekundiga. Teise koha said Costanza Fasolis – Claudia Peretti (3:36.25) ning kolmanda Irina Luetzelschwab – Janne Schneider (3:36.25). Steinburg sai koos paarilise Janina Wüstiga 8. koha ajaga 3:46.51.
 
„Enne etappi rajaprofiiliga tutvudes tundus, et ees ootab veidi kergem päev eelmistega võrreldes, aga midagi lihtsamat kindlasti polnud,“ ütles Steinburg. „Tänane etapp oli veidi tehnilisem kui eelnevatel päevadel. Tegime oma sõitu ja kui alguses said paljud naised eest minema, siis lõpu poole hakkasime neid vaikselt kätte saama. Kuigi konditsioon pole parim, siis ei kaota ma esimestele kuigi paljuga. Kolm päeva on veel ees ja loodame, et tõusudel läheb enesetunne paremaks.“
 
Meeste hulgas võidutsesid Wout Alleman ja Fabian Rabensteiner (2:46.58). Teisele kohale sõitsid end Pruusi meeskonnakaaslased Hans Becking ja Jose Dias (2:47.01) ning kolmanda koha said Martin Stosek ja Andreas Seewald (2:47.01). Pruus lõpetas koos paarilise Enrique Morcillo Vergaraga 13. positsioonil, saades ajaks 2:53.26.
 
„Ei olnud kõige parem päev. Kohe algusest läks raskeks,“ tunnistas Pruus. „Kuidagi ei suutnud pingutada, võib-olla eilse kukkumise tõttu. Lisaks oli hingamine kinni. Ühesõnaga organism ei lasknud pingutada. Lisaks suutsin keti maha kukutada ja esirehvi katki sõita, sinna läks ka omajagu aega. 23. kilomeetril asunud joogipunktis olime umbes 25. positsioonil, siis hakkas tiimikaaslane mind ettepoole vedama. Kannatasin terve päeva tema tagarattas. Tegime tugeva lõpu, aga eks ole näha, kui hästi suudab keha homseks taastuda.“
 
Mitmepäevasõidu neljas etapp on 31 kilomeetrit, mille jooksul koguneb 900 tõusumeetrit. Mitmepäevasõit lõpeb laupäeval.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X