Steinburg lõpetas mitmepäevasõidu raskemail etapil kuuendal kohal

Hispaanias jätkuval maastikuratturite mitmepäevasõidu Andalucia Bike Race by Garmin (UCI SHC) kolmandal ja ühtlasi raskeimal etapil teenis Greete Steinburg (Cannondae Vas Arabay) koos paarilise Monica Yuliana Calderon Martineziga kuuenda koha.

64-kilomeetrisel võistlusmaal pälvisid esimese etapivõidu Stefanie Dohrn ja Lejla Njemcevic (Canyon-Allebike) ajaga 3:54.44. Nende järel lõpetasid Katazina Sosna ja Irina Luetzelschwab (Team Torpado-BULSS Swiss; 3:56.03) ning Janina Wüst ja Meritxell Figueras Garangou (Buff Megamo Team; 3:57.27). Steinburgi ja Calderon Martinezi lõpuaeg oli 4:23.25.

„Start oli taas Jaeni kesklinnast ning naistele eraldi. Kuigi kolmas etapp ei olnud tuuri pikim, siis tõenäoliselt ikkagi kõige raskem – väga palju oli ronimist. Tõusud olid äärmiselt pikad ja järsud,“ kirjeldas Steinburg. „Minul oli väga halb päev ja terve etapp oli lihtsalt üks kannatamine, et võimalikult ruttu finišisse jõuda. Kuigi olen seda tuuri varem sõitnud, siis minu jaoks oli see etapp täitsa uus. Sel aastal läks rada läbi aegade kõige kõrgemale ehk ligikaudu 1500meetrile merepinnast. Ülevalt alla laskudes oli rajal väga palju lund. Õnneks oli taaskord päikseline ilm ja võistelda okei.“

Njemcevic ja Dohrn kerkisid etapivõiduga ka uuteks liidriteks koguajaga 9:44.23. Teisena jätkavad Sosna ja Luetzelschwab (9:44.23) ning kolmandana Wüst ja Figueras Garangou (9:45.30). Steinburg ja Calderon Martinez (10:37.07) hoiavad viiendat positsiooni.

Neljandal etapil sõidavad maastikuratturid 32 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X