Steinburg lõpetas kuue päeva pikkuse Andaluusia mitmepäevasõidu 4. ja Pruus 10. kohal

Janina Wüst ja Greete Steinburg

Andaluusias toimunud kuue päeva pikkusel maastikuratturite mitmepäevasõidul teenis Greete Steinburg (MTB PRO Merchandising Racing) 4. ja Peeter Pruus (Buff-Megame Team) 10. koha. 

Koos paarilise Janina Wüstiga võistelnud Steinburg sai viimasel etapil 6. koha ajaga 2:22.18. Viienda etapivõidu teenisid Ariane Lüthi ja Amy Wakefield (2:14.48), edestades duosid Janine Schneider – Irina Luetzelschwab (2:16.40) ja Lejla Tanovic – Stefanie Regina Dohrn (2:19.11).

“Raske päev oli minu jaoks. Juba esimestel kilomeetritel tundsin, et täna saab väga raske olema. Vajusin läbi naiste grupi ja olin täitsa viimane. Esimese tõusu tegime teistega võrreldes väga aeglaselt. Lisaks tulid tagant master-klassi mehed, kes hakkasid mööduma. Oli korralikult segadust ja me ei saanud päris oma sõitu teha,” rääkis Steinburg. “Seejärel hakkasime vaikselt tõusvas joones sõitma ning jõudsime mõnedele naiste paaridele järele ja möödusime neist. Taaskord sõitsime teistega võrreldes teise poole sõidust kiiremini ning tehnilisi vigu õnnestus samuti vältida. Igal juhul oli väga põnev võistlus. Väga vajalik ja hea tiimitöö kogemus eesolevat hooaega silmas pidades ning usun, et võime rahule jääda. Minu päevad olid siin pidevalt üles-alla, aga õnneks on nüüd piisavalt aega, et taastuda ja seejärel valmistuda järgnevateks võidusõitudeks.”

Kokkuvõttes pälvisid ühe etapi võitnud Steinburg ja Wüst neljanda koha ajaga 19:39.30. Pjedestaalile mahtusid Lüthi – Wakefield (18:39.13), Schneider – Luetzelschwab (19:07.36) ja Tanovic – Dohrn (19:23.38).

Koos Enrique Morcillo Vergaraga sõitnud Pruus sai viimasel etapil 9. koha ajaga 1:50.27. Esikoha teenisid Martin Frey ja Simon Stiebjahn (1:46.08), jättes teisele ja kolmandale kohale duod Miguel Munoz Moreno – Tiago Ferreira (1:46.32) ja Andreas Seewald – Martin Stosek (1:47.25).

“Alguses oli jälle raske. Peab selle kallal tööd tegema, et kohe liikuma saaks esimeste tempos. Sõidu teises pooles läks jälle paremaks. Kokkuvõttes võib rahule jääda, kuigi eks alati tahaks rohkem,” ütles Pruus.

Üldarvestuses lõpetasid Pruus ja Vergara 10. positsioonil ajaga 15:26.16. Mitmepäevasõidu võitsid Seewald ja Stosek (14:31.15), pjedestaalile mahtusid veel Wout Alleman – Fabian Rabensteiner (14:37.15) ja Hans Becking – Jose Dias (14:40.58).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X