Steinburg lõpetas kõrgetasemelise mitmepäevasõidu Hispaanias kuuendana

Greete Steinburg

Hispaanias lõppenud kõrgetasemelisel maastikuratturite mitmepäevasõidul Andalucia Bike Race by Garmin (UCI SHC) teenis Greete Steinburg (Cannondae Vas Arabay) kokkuvõttes koos paarilise Monica Yuliana Calderon Martineziga kuuenda koha.

Viimasel, kuuendal 49-kilomeetrisel etapil lõpetas Eesti-Hispaania duo samuti kuuendana ajaga 2:40.47. Esikoha pälvisid Stefanie Dohrn ja Lejla Njemcevic (Canyon-Allebike; 2:27.15), teise koha Katazina Sosna ja Irina Luetzelschwab (Team Torpado-BULSS Swiss; 2:27.27) ning kolmanda koha Janina Wüst ja Meritxell Figueras Garangou (Buff Megamo Team; 2:30.32).

„Tänane etapp meeldis mulle väga. Tõusud ei olnud väga pikad, rohkem oli kogu aeg selline üles-alla. Palju oli tehnilisi laskumisi ja single-track‘e. Kuigi start oli jälle minu jaoks väga raske, leidsime sõidu teises pooles parema sõidurütmi ja seekord isegi nautisin võistlust,“ rääkis Steinburg. „Nägime isegi suhteliselt pikka aega teisi naisi eespool liikumas, kuid kahjuks sõidu teises pooles oli singlitel väga palju mehi ees ning me ei saanud sõita päris oma tempoga. Umbes 10 km enne lõppu oli üks ärevam moment, kui ma laskumisel Monica tagant ühte roobast ei näinud. Sõitsin sinna sisse ja sain külje maha. Õnneks ei juhtunud midagi hullu, vaid mõned kriimud jalal. Kokkuvõttes oli minu jaoks väga raske tuur. Ma ei tundnud ennast hästi, aga eesolevaid võistluseid silmas pidades oli see parim ettevalmistus. Loodetavasti läheb seis paremaks.“

Kokkuvõttes lõpetasid Steinburg ja Calderon Martinez kuuendana koguajaga 20:04.17. Esikoha teenisid Sosna ja Luetzeschwab (18:16.37), pjedestaali madalamatele astmetele mahtusid Dohrn ja Njemcevic (18:17.59) ning Wüst ja Figueras Garangou (18:26.05).

Foto: @dronlimits

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X