Steinburg kerkis Cape Epicul üldarvestuses neljandale positsioonile

Greete Steinburg

Lõuna-Aafrika Vabariigis jätkuval maineka maastikuratturite mitmepäevasõidu Absa Cape Epic teisel etapil saatis Greete Steinburgi ja Monica Yuliana Calderon Martinezi (Cannondale vas Arabay) ebaõnn, kuid nad teenisid siiski viienda koha ja kerkisid kokkuvõttes neljandaks.

116-kilomeetrisel etapil  võidutsesid Kim le Court ja Vera Looser (Efficient Infiniti Insure) ajaga viis tundi, 28 minutit ja 42 sekundit. Teisena lõpetanud Sofia Gomez Villafane ja Katerina Nash (Ninetyone-Songo-Specialized) kaotasid neile nelja sekundiga ning kolmandana finišeerinud Candice Lill ja Amy Wakefield (E-fort.net / Seattlecoffeeco) viie sekundiga. Viiendana lõpetanud Steinburg ja Calderon Martinez kaotasid võitjatele 22 minuti ja kolme sekundiga.

„Tohutult pikk päev ja tohutult palju ebaõnne,“ tõdes Steinburg etapi järel. „Alguses oli üle 20 km sile. Keegi ei tahtnud tööd teha ja mõtlesime, et teeme siis ise. Õnneks tuul toetas ja singlitel saime oma tempos minna. Esimesest teeninduspunktist hakkas rada tõusma ja saime 5-6 tiimiga eest. Seejärel Monica kukkus ühel kruusalõigul, aga ta kukkus käiguvahetaja poole, mis tähendas, et pärast tekitas see palju probleeme, sest ta ei saanud enam kõige kergema käiguga sõita. Sinna läks mitu-mitu minutit, kuna pidime ketti kasseti ja kodarate vahelt uuesti kätte saama. Etapi jooksul oli üldse väga palju singleid ja vaimselt oli raske fookust hoida. Näiteks üks singel oli suisa üle kümne kilomeetri pikk. Lõpuks hakkas distants kuidagi venima, kuid üldkokkuvõttes sõitsime pigem hästi.“

Üldarvestuses kerkisid Steinburg ja Calderon Martinez neljandale positsioonile, jäädes liidritest Wakefieldist ja Lillest 54 minuti ja 15 sekundi kaugusele. Mitmepäevasõidu kolmandal etapil on kavas 100 km.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X