Steinburg jätkas Hispaanias 2. kohaga, Lõiv 5.

BA677F45-F656-4850-810E-36B08CBE33AF

Hispaanias toimuval mitmepäevasõidul Mediterranean Epic 2019 (UCI S1) saavutas Eesti maastikumaratoni meister Greete Steinburg teisel etapil 2. koha. Eesti olümpiakrossi meister Janika Lõiv lõpetas 5. positsioonil. 

Steinburgil kulus 59 kilomeetri ja ligi 2000 tõusumeetri läbimiseks kolm tundi, 19 minutit ja 28 sekundit. Etapivõidu pälvis Ramona Forchini, kes tõusis ka üldarvestuses liidriks. Esimese etapi võitnud Rebecca McConnel lõpetas täna kaks sekundit Steinburgi selja taga ja sai kolmanda koha. Lõivu lõpuajaks märgiti protokolli 3:22.14.

“Alguses oli sõit koos naistega põnevam kui eile,” tunnistas Steinburg võistlusjärgses kommentaaris. “Pikalt sõitsin koos nelja naisega, ent ühel hetkel õnnestus tõusudel kõik endast maha raputada. Kaks naist olid minust terve sõidu eespool, kuid umbes 45. kilomeetril sain Rebecca kätte ja tõusul eest ära. Viimasel väga tehnilisel laskumisel tegin sõiduvea ja kukkusin ning Rebecca sai uuesti mind kätte. Tulime lõpuni koos ning mul õnnestus finiš tema vastu võita.”

Lõiv tunnistas aga, et ka tema enesetunne oli täna oluliselt parem kui esimesel etapil. “Ühtegi suurt sõiduviga ei teinud ning püüdsin hoida oma tempot,” ütles Lõiv. “Kuigi jäin alguses teistest maha, siis hakkasin neid hiljem ükshaaval kinni püüdma.”

Mitmepäevasõidu kolmandal etapil ootab rattureid ees 75,9 kilomeetrit ja 1572 tõusumeetrit. Tuur lõpeb pühapäeval.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X