Steinburg jätkas Absa Cape Epicul neljanda kohaga, kerkides kokkuvõttes viiendaks

Greete Steinburg

Lõuna-Aafrika Vabariigis jätkuval mainekal maastikuratturite mitmepäevasõidu Absa Cape Epic esimesel etapil teenisid Greete Steinburg ja Monica Yuliana Calderon Martinez (Cannondale vas Arabay) neljanda koha.

98-kilomeetrisel avaetapil olid parimad Candice Lill ja Amy Wakefield (E-fort.net / Seattlecoffeeco) ajaga 4:57.46. Nad edestasid proloogil võidutsenud Sofia Gomez Villafane’i ja Katerina Nashi (Ninetyone-Songo-Specialized) viie minuti ja 54 sekundiga. Kolmandana lõpetasid Kim le Court ja Vera Looser (Efficient Infiniti Insure; +11.08). Neljanda koha teeninud Steinburg ja Calderon Martinez kaotasid võitjatele 24 minutiga.

„Korralik pikk päev,“ tõdes Steinburg finišis. „Tänase etapi tegi eriliseks kõige enam see, et oli väga tugev tuul. Kohati oli raskusi rajal püsimisega. Ühe korra oli lõpu poole ärev moment, kui Monica oli mul külje peal tuulevarjus. Kui tuli tugev tuuleiil, siis see lükkas mind Monicale külje alla ja peaaegu oleksime pikali pannud, aga õnneks läks kõik hästi. Suures pildis oli okei päev ja tundsin end ka rohkem inimesena. Kannatas ilusasti pingutada. Esimese pikema asfaltitõusu lõpus läks mul natuke raskeks, aga saime seejärel peagrupi uuesti kätte. Üldiselt sõitsime tõusvas joones. Toon veel välja, et üliägedad rajad olid. Hästi palju singleid ja ilusaid vaateid. Lõuna-Aafrika Vabariigi loodus on imeline ja võtab sõnatuks.“

Kokkuvõttes lähevad Steinburg ja Calderon Martinez teisele etapile, mil pikkust 116 kilomeetrit, vastu viiendalt positsioonilt.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X