Steinburg hoiab Cape Epicul neljandat kohta

Greete Steinburg

Lõuna-Aafrika Vabariigis jätkuval maineka maastikuratturite mitmepäevasõidu Absa Cape Epic 100-kilomeetrisel kolmandal etapil finišeerisid Greete Steinburgi ja Monica Yuliana Calderon Martinezi (Cannondale vas Arabay) neljandal kohal.

Etapivõidu teenisid liidrisärkides sõitvad Candice Lill ja Amy Wakefield (E-fort.net / Seattlecoffeeco) ajaga neli tundi, 59 minutit ja 42 sekundit. Teisena lõpetasid Sofia Gomez Villafane ja Katerina Nash (Ninetyone-Songo-Specialized; +2.57) ja kolmandana Kim le Court ja Vera Looser (Efficient Infiniti Insure; +8.42). Steinburg ja Calderon Martinez kaotasid võitjatele 30 minuti ja 56 sekundiga.

„Järjekordne väga pikk ja raske päev. Hea meel, et see tehtud sai,“ ütles Steinburg finišis, võrreldes võistlust Haanja100-ga, mida tuleb kaheksa päeva järjest sõita. „Kohe algul oli üks ärevam moment, kui tehnilisel tõusul oli Monica mu selja taga ja ütles, et tal läheb rehv tühjemaks. Jäime seisma ja õnneks jäi see auk piimaga kinni. Päev-päevalt tunnen, et meil läheb Monicaga tiimitöö paremaks. Eks see on natuke aega võtnud, aga täna toimis kõik hästi ning saime hea rütmiga sõidetud. Täpselt kümme kilomeetrit enne lõppu oli minul üks ärevam moment, kui ühel viimastel laskumistel nägin, et mul hakkas esirehvist piima välja tulema. Jäin seisma ja nägin, et see susises ikka korralikult. Panin näpu peale ja ütlesin Monicale, et paneme parem kohe kummiriba sisse, et õhukaotus võimalikult väike oleks. Õnneks nii palju õhku ei jõudnud välja minna, et ei pidanud õhkballooni kasutama ja olukord lahenes ruttu.“

Üldarvestuses jätkavad liidripositsioonil Wakefield ja Lill. Steinburg ja Calderon Martinez hoiavad neljandat positsiooni, jäädes esimestest ühe tunni, 25 minuti ja 11 sekundi kaugusele. Mitmepäevasõidu neljandal etapil on kavas 47-kilomeetrine eraldistardist sõit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X