Steinburg alustas mainekat mitmepäevasõitu Absa Cape Epicut seitsmenda kohaga

Greete Steinburg

Lõuna-Aafrika Vabariigis alustati mainekat maastikuratturite mitmeäevasõitu Absa Cape Epic 27-kilomeetrise proloogiga, kus Greete Steinburg (Cannondale vas Arabay) sai koos paarilise Monica Yuliana Calderon Martineziga 7. koha.

Proloogil võidutsesid Sofia Gomez Villafane ja Katerina Nash (Ninetyone-Songo-Specialized) ajaga 1:18.57. Teisena lõpetasid Kim le Court ja Vera Looser (Efficient Infiniti Insure; 1:19.04) ning kolmandana Candice Lill ja Amy Wakefield (E-fort.net / Seattlecoffeeco; 1:19.27). Steinburg ja Calderon Martinez kaotasid võitjatele kaheksa minuti ja 46 sekundiga.

„Proloog oli pigem kiire ning hästi palju oli laiemat kruusateed, aga oli ka paar korraliku tõusu ja laskumisi, kus tuli ettevaatlik olla,“ rääkis Steinburg. „Tegime okei alguse. Võib-olla oleks võinud olla paar minutit kiiremad, aga minu jaoks on tavaliselt proloog just see kõige raskem. Järgnevad päevad on väga pikad ja rasked, seega usun, et sõitsime täna pigem targalt ja tegime head koostööd. Üldiselt positiivne päev.“

Esmaspäeval sõidavad maastikuratturid 98 kilomeetrit 2550 tõusumeetriga. Kokku on mitmepäevasõidul seitse etappi kogupikkusega 648 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X