Sprinterid tegid Girol valearvestuse, Kangert lõpetas peagrupis

643275h9452t63

Itaalia velotuuri 18. etapil oli võimalus võidulisa teenida sprinteritel, kuid õige napilt jäi eest ära jooksikute hulka kuulunud itaallane Damiano Cima (Nippo Vini Fantini). Võitjaga sama aja kirja saanud Tanel Kangert (EF Education First) lõpetas 50. positsioonil.

Santa Maria di Salas lõppenud 222 kilomeetri pikkuse etapi läbimiseks kulus ratturitel neli tundi, 56 minutit ja neli sekundit. Cima järel sai teise koha Saksamaa meister Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe) ja kolmanda koha võitja kaasmaalane Simone Consonni (UAE-Team Emirates). Finišit ületades näitas Ackermann selgelt välja oma pahameelt selle üle, kuidas Cima sprinteritele niiviisi ninanipsu oli mänginud.

Cimaga koos kuulusid jooksikute hulka Nico Denz (AG2R la Mondiale) ja Mirco Maestri (Bardiani CSF). Viimased kaks neelati aga peagrupi poolt alla ja nad saavutasid vastavalt 10. ja 11. koha. Cima jaoks on tegemist karjääri suurima võiduga ning ühtlasi on teenis tema klubi esimese võidu Itaalia velotuurilt.

Üldarvestuses paremate seas muutusi ei toimunud. Esikohal jätkab Richard Carapaz (Movistar Team). Lähimad jälitajad Vincenzo Nibali (Bahrain Merida) ja Primož Roglic (Team Jumbo-Visma) kaotavad liidrile vastavalt 1.54 ja 2.16-ga. Kangert on 20. positsioonil ning kaotab Carapazile 28 minuti ja 42 sekundiga.

Velotuuril on jäänud veel kolm etappi. Homme sõidavad ratturid 151 kilomeetrit Trevisost San Martino di Castrozzasse ning etapp lõpeb 13-kilomeetrise tõusu otsas.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X