Spot of Tallinnas peetud rahvusvahelisel BMX-krossi etapil sõitsid edukalt mitmed Eesti ratturid

andrerätsep

BMX-krossis toimus sel nädalavahetusel, 10. augustil 2019 Eesti ainus rahvusvaheline võistlus. Läänemere karikasarja (Baltic Sea Cup) esimesel etapil „King of Tallinn“ sõitsid edukalt mitmed Eesti võistlejad.

Tallinna külje all elamusspordikeskuses Spot of Tallinn peetud võistlustel tuli eliitnaiste võistlusklassis esikohale Ketlin Tekkel spordiklubist Airpark, teise koha sõitis välja Ly Puri Tartu SK Velost. Oma vanuseklassis saavutasid esimese koha veel Paula Palmiste (G7-8, Tartu SK Velo), Ruudi Lumiste (B10, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) ja Kristofer Raul Puri (B13-14, Tartu SK Velo). Teise koha saavutasid Jakob Maaten (B8), Ete Vapper (G11-12), Sten Tristan Raid (B11), Oskar Lehto (B12) ja Anni Annama (G15-16) ning kolmanda koha sõitsid oma vanuseklassides välja Laura Kiss (G7-8), Mirle-Neora Adusoo (G9-10) ja Loviisa Ly Puri (G11-12).

Spot of Tallinnas tegutseva spordiklubi Airpark tegevjuht ja peatreener Jaan Tults rõõmustab järjekordse õnnestunud võistluse üle: „Mul on ülimalt hea meel, et me oleme suutnud Eestis sisse viia traditsiooni pidada meilgi maha üks rahvusvaheline BMX-krossi võistlus koos lähinaabritega. BMX-krossi Läänemere karikasari ehk Baltic Sea Cup koosneb neljast osavõistlusest ning nende korraldamisse on kaasatud mitmed Läänemere-äärsed riigid.“ Et aga tulevikus sõitjad veelgi mitmekülgsema kogemuse saaksid, loodab Tults järgmisel aastal karikasarja korraldustiimis näha ka Peterburi tegijaid.

„Samuti on rõõm tõdeda, et me oleme paari viimase aasta jooksul suutnud enda noorsportlaste vanemate hulgast kasvatada välja tugeva ja teotahtelise meeskonna, kellega on võimalik sääraseid rahvusvahelisi võistlusi edukalt läbi viia. Loomulikult koostöös Tartu kolleegidega. Meil ei ole enam vaja paluda abi suurema kogemusega headelt naabritelt piiri taga,“ lisab spordiklubi Airpark eestvedaja.

Finaalidesse sõitsid välja veel mitmed teisedki Eesti võistlejaid. Oma vanuseklassides said 4. koha  Rommi Maidla (B9) ja Martti Härmoja (B15-16), 5. koha Trevor Uiga (B9) ja Joonas Vaikmäe (B12). Poiste 13-14 vanuseklassis sõitsid finaalis järjestikustele kohtadele kolm Eesti võistlejat – Oliver-Sten Saar tuli 6. kohale, Tõnis Murga 7. ning Rasmus Kiss 8. kohale. Kuuenda koha saavutas meeste 17+ vanuseklassis Karl Lausing, seitsmendale kohale sõitsid oma vanuseklassides Jesper Varep (B8) ja Oliver-Siim Simenson (B11). Finaalsõitudesse jõudsid veel ka Luukas Lajal (B11) ja Uko Rasmus Luht (B12), kes saavutasid kaheksanda koha.

Võistlustest võttis osa 160 ratturit kuuest riigist – Eestist, Soomest, Lätist, Leedust, Venemaalt ja Rootsist.

Järgmine Läänemere karikasarja etapp toimub Rootsis, Uppsalas 24. augustil. Seejärel võisteldakse 7. septembril Lätis, Valmieras ning karikasarja viimane võistlus toimub Soomes, Helsingi rajal maailmakoristuspäeval 21. septembril 2019.

Lisainfo:

Jaan Tults

Spordiklubi Airpark

+372 5541325

klubi@spotoftallinn.ee

BMX-krossi Läänemere karikasarja esimese etapi võistlustulemuste koondtabeli leiab SIIT.

PILDID – fotograaf: Andre Rätsep

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X