Spot of Tallinnas krooniti BMX-krossi kuningad ja kuningannad

Spot of Tallinnas toimus 19. juulil selle hooaja kõige kiiremate sõitjatega BMX-krossi võistlus Eestis – “King of Tallinn 2020”. Koos lähinaabrite ratturitega sõitsid edukalt ka mitmed Eesti võistlejad.

Esimese koha sõitsid oma vanuseklassis välja Tõnis Mugra (B 13-14; TÜASK) ja Mirjam Raun (G 13-14; TÜASK). Pro Open naiste võistlusklassis saavutas teise koha Anni Annama Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ning meeste Pro Open klassis sõitis neljanda koha välja sama klubi sõitja Siim Lepik.

Teise koha oma võistlusklassides saavutasid Rommi Maidla (B 9-10; SK Airpark), Ruudi Lumiste (B 11-12; TÜASK), Elis Maarja Aardevälja (G13-14; Vooremaa Centrum Rattabaas), Mirle-Neora Adusoo (G9-10; Peloton) ning Oskar Kruus (B6; TÜASK). Kolmandale kohale platseerusid Luukas Lajal (B 11-12; SK Airpark), Trevor Uiga (B9-10; SK Airpark), Loviisa Ly Puri (G11-12; Tartu SK Velo) ning Rikojan Tugedam (B15-16; Tartu SK Velo).

Finaalidesse sõitsid välja veel mitmed teisedki Eesti võistlejad, oma võistlusklassides said 4. koha Konrad Kasemaa (SK Airpark; B9-10), Sten-Tristan Raid (TÜASK), kes sõitis sel korral aasta vanemate poiste klassis ning Laura Kiss (TÜASK), kes võttis mõõtu omavanuste poistega. 6-aastaste poiste vanuseklassis saavutasid paremusjärjestuse 5.-8. kohani vastavalt Kristen Kaur Aardevälja (Vooremaa Centrum Rattabaas), Lukas Mikk-Kirsme (Peloton), Remo Paur (TÜASK) ja Sander Maaten (Tartu SK Velo).

Võistlusklassis poisid 11-12 sõitsid 5. kohale Oskar Mändla (SK Airpark) ning 6. kohale Mattias Vapper (SK Airpark). Poisid 13-14 klassis saavutasid 6.-8. koha vastavalt Mikk Metsaots (SK Airpark), Robin Kütt (TÜASK) ja Gerhard Rumm (SK Airpark). Vanuseklassis poisid 9-10 tuli 6. kohale Mattias Laur (SK Airpark) ning 7. kohale Jakob Maaten (Tartu SK Velo).

Kruiserite klassis tuli teisele poodiumikohale Kaarel Maaten Tartu SK Velost ning kolmandale kohale sama klubi rattur Rivo Varep. Janek Maidla (CC Rota Mobilis) saavutas neljanda koha ning Martin Mikk-Kirsmele (Peloton) tuli viiendale finaalikohale.

Järgmised võistlused BMX-krossis toimuvad Tartus 8. augustil 2020, mil võetakse mõõtu Eesti noorte meistrivõistluste kolmandal etapil.

“King of Tallinn 2020” võistluste videot saab järele vaadata Spot of Tallinna Facebooki lehelt.

King of Tallinna pildid Fotograaf: Siret-Kai Laur