SPORDIKLUBI RAKKE 20. JUUBELIMARATONI OOTUSES

rakke2019

Sel korral tutvustab oma tegemisi 1999. aastal loodud  Spordiklubi Rakke

  1. Kui palju rattureid teie klubis on?

See on väga keeruline küsimus, sest raske on määrata, kust jookseb piir ja mis hetkel saab klubiliikmest rattur. Samuti on hägune klubiliikme piir, sest inimene, kes sõidab rattaga ja panustab klubi hüvanguks, pole ennast alati liikmestaatusega määratlenud. Meie jaoks on Spordiklubi Rakke rattur iga Rakke inimene, kes rattaga ringi vurab. Mitmed aktiivsemad teenivad kahte „jumalat“- suusatamist ja rattasõitu. Nii pea kui päike kõrgelt käima hakkab, lendavad suusad nurka ja mõni tulihingeline rattur ootab traditsioonilist lumelaagrit Lapimaal rohkem kui tavapäraseid rattatiire kodukandis. Neid, kes erinevatel spordiüritustel jalgratta joonele panevad, on kusagil 35 kandis, noori neist ca 15. Seega rattureid on meie mõistes Rakkes palju. Kõige suurem probleem on järelkasvuga, sest enamikel juhtudel lõppeb põhikooliga regulaarne treenimine ära ja kui Otepääle spordikooli edasi ei liiguta, siis lõpetatakse rattasõit enamasti ära. Tegelikkuses pole sellest aga hullu, sest klubi eesmärk on olnud kasvatada üles toredad inimesed ja süstida rattapisik harrastuse mõttes terveks eluks. Klubi kasvandike hulka kuuluvad näiteks naiste eliitklassi mitmekordne Eesti meister maastikumaratonis Greete Steinburg ja Maris Kaarjärv, kes on cyclo-crossis seenioride vanuseklassis oma klassi Euroopa meister.

  1. Millised on teie klubi selle hooaja eesmärgid, kuidas plaanite neid saavutada?

Eesmärgiks on tegutseda nii, et jalgrattasõit igapäevaselt rõõmu pakuks. Head tulemused on sellele rõõmule ainult lisaväärtus. Suurim eesmärk sel aastal on kindlasti see, et planeeritud võistlused ja üritused saaksid peetud. Peatselt saab tähistuse Rakke linnamäele loodud maastikuratta püsirada ning seejärel on sinna plaan rajada ajakohaseid tehnilisi elemente, et valmiks arvestav ja Eesti mõistes väga omanäoline ning kompaktne XCO rada. Hiljuti saime kätte esimese osa kujunduse poolest värskendust saanud võistlusvormidest, mistõttu loodame natukene värskemad välja näha. Samuti on plaanis uuendada klubi käsutuses olevaid ruume ning loodame väga, et meie esitatud projektid saavad rahastuse. Peale lõputuna näinud pausi ootame pikisilmi kõik rattaüritusi ja võistlusi ning samuti piiride avanemist, et pääseksime välismaale sõitma. Samas tuleb tõdeda, et mitme eesmärgi saavutamispüüdlusesse on väsimusemärke näitav kriis hoopis positiivselt mõjunud. Pole halba ilma heata ehk ootame üllatusi põnevusega!

  1. Millist rattaüritust ja miks ootate sel hooajal kõige rohkem?

Ilmselt on sel hooajal kõige oodatumad kodus toimuvad võistlused. Škoda Laagri 20. Rakke Rattamaraton, mis tähistab kahekümnendat juubelit ja on ühtlasi Eesti meistrivõistlusteks maastikurattamaratonis. Kuidagi märkamatult on juba nii palju aastaid väga paljud Rakke inimesed pingutanud, et suur hulk rattureid saaks meie kandi häid rattasõidutingimusi nautida. Samuti võib rattaürituseks lugeda Spordiklubi Rakke enda asutamise suurt juubelit, mis on planeeritud oktoobrisse. Nii, et kui keerulised ajad taanduvad ja juubelimaraton toimub, lööme hooaja lõpus oktoobri viimasel päeval suure peo püsti ja tähistame mõlemat tähtpäeva täiel rinnal.

Klubi tegemistega saab ennast kursis hoida SIIN

Fotogalerii SIIN

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X