SPORDIKLUBI AIRPARK OOTAB EDUKAT OSALEMIST BMX-KROSSI EESTI JA EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSTEL

IMG_20190519_162511

Sel korral tutvustab oma tegemisi Eesti Jalgratturite Liidu liige Spordiklubi AIRPARK (Spot of Tallinn BMX Racing)

 Kui palju rattureid teie klubis on?

Jaanuarikuu seisuga oli meil BMX rattureid kahes grupis vastavalt: 17 treeningaste (suurema koormusega treenijad) sportlast ja 8 ettevalmistava aste (pealekasv) sportlast. Praeguses kriisiolukorras on kõik treenitavad kodusel ettevalmistusel ja põhiliselt tegeletakse aeroobse baasi järgiaitamisega ning jõu arendamisega. Treeneritena töötavad klubis Ott-Allan Mahlapuu ja Jaan Tults. Samuti teeb ratturitele umbes korra kuus intensiivsemat treeningut meie klubi endine treener lätlane Klāvs Lisovskis.

Millised on teie klubi selle hooaja eesmärgid, kuidas plaanite neid saavutada?

Meie klubi eesmärgid on edukas esinemine Eesti Noorte Meistrivõistlustel ja Eesti Meistrivõistlustel ning pääs 6-8 ratturiga Eesti koondisega Euroopa Meistrivõistlustel oma vanusegruppides. Oleme arvestanud, et hooaeg lükkub edasi ja loodame et 4.-5. juulil planeeritavad Eesti Noorte Meistrivõistlused ja Eesti Meistrivõistlused Spot of Tallinna spordikeskuses saavad teoks ning meie klubi ratturid esinevad seal edukalt. Tippvormi proovime ajastada nädal hilisemaks 10.-12. juulil toimuvateks Euroopa Meistrivõistlusteks Belgias Desselis.

Võistlusteks ettevalmistaval perioodil püüame nagu juba varasemalt mainitud rajada vastupidavuse baasi, arendada pedaalimisoskust, plahvatuslikku jõudu (kõik see peab toimuma läbi mõtestatud tegevuse, milleks on vaja konkreetseid harjutusi) ja kui rajad lahti lähevad, siis minna edasi spetsiaalsele ettevalmistusele juba kõrgemal tasandil.

Koroonaviirus on aga kõik plaanid hetkel segi ajanud ja kaugeleulatuvaid plaane pole hetkel mõistlik teha.

Millist rattaüritust ja miks ootate sel hooajal kõige rohkem?

Ootame kõige rohkem, et meie klubile planeeritud Eesti Noorte Meistrivõistlused ja Eesti Meistrivõistlused ning Läänemere Karikavõistlused “King of Tallinn” ( 15.-16. august) saaksid edukalt korraldatud ja võistlustest oleks palju osavõtjaid. Samuti ootame häid tulemusi Euroopa Meistrivõistlustelt ja Läänemere riikide karikavõistluste etappidelt. Klubi hindab väga suurt lastevanemate poolt tulevat toetust, tänu millele saavad paljud asjad toeks.

Vaata klubi kohta rohkem SIIN

Fotogalerii: (Spot of Tallinn BMX, Erakogu) SIIN

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X