Soonik lõpetas ühepäevasõidul Saksamaal kolmandas kümnes

7ea7ab40-0b17-4b12-bef0-f4e21506ecd5

Saksamaal peetud naiste rahvusvahelisel ühepäevasõidul Tour de Berlin Feminin (UCI 1.2; 97 km) teenis Eesti maanteeratturite koondise liige Kristel Sandra Soonik 27. koha.

Soolovõidu pälvis šveitslanna Elena Hartmann (Israel Premier Tech Roland; 2:20.35), edestades väga tuulistes oludes peetud võistlusel 23 sekundiga suurt peagruppi. Pjedestaalile sprintisid end veel belglanna Marith Vanhove (Parkhotel Valkenburg) ja itaallanna Martina Alzini (Cofidis Women Team).

Eesti maanteeratturite koondise peatreener Andri Lebedevi sõnul oli seis veel 500 meetrit enne lõpujoont hea, kuid seekord jäi ühest sõitjast rongis puudu, et parem resultaat teenida. Soonik lõpetas võistluse 27., valitsev Eesti meister Laura Lizette Sander 79., Silvia Türkson 92., Kristi Kuldkepp 95., Ann-Christine Allik 96. ja Elina Tasane 104. positsioonil.

Päev varem sõideti Berliini tänavatel 72-kilomeetrine kriteerium, mille võitis seitsmeliikmelisest jooksikute grupist taanlanna Kisk Caroline Schad (ACR Women Elite; 1:44.17). Teise ja kolmanda koha pälvisid tšehhitar Nikola Bajgerova (Mat Atom Deweloper Wroclaw) ja kanadalanna Josephine Peloquin (Team Grand-Est Komugi La Fabrique). Soonik lõpetas kriteeriumi 28., Sander 39., Tasane 56., Türkson 66., Allik 76. ja Kuldkepp 97. kohal.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum.