Soonik lõpetas Belgias taas TOP10-s

Kristel Sandra Soonik

Belgias Burst Erpe-Meres peetud amatöörtasemega ühepäevasõidul pälvis Kristel Sandra Soonik (Keukens Redant Cycling Team) seitsmenda koha.

85,2-kilomeetrisel võistlusel pääsesid teistelt eest neli ratturit. Võidu pälvis ukrainlanna Milana Ushakova (Van Moer Logistics Cycling Team; 2:18.19), jättes selja taha belglanna Eefje Brandti (DD Group-Multum Accountants; +0.01). Kolmanda koha teenis belglanna Elena Debouck (Carbonbike Giordana by Gen Z; +1.38). Soonik oli kaks minutit ja 33 sekundit kaotanud peagrupis kolmas, mis andis kokkuvõttes seitsmenda koha.

„Võistluspäeval oli selle aasta esimene korralik kuumus, mis oli mulle natuke liiast, sest kogu aeg on siin jahedam olnud ja keha polnud veel harjunud sellega. Seetõttu oli mul väga raske,“ ütles Soonik. „Oli ka hetk, kus oleksin peaaegu maha jäänud. Sõidu alguses oli väga palju rünnakuid, sest oli jällegi väga tuuline päev. Lõpuks said neli ratturit eest ära. Lõpusprindis tundsin end väga hästi, aga jäin karpi ja kui lõpuks sain sprintida, siis läksin mõnest ratturist veel mööda, aga finišijoon tuli juba vastu.“

Prantsusmaal peetud 174,3-kilomeetrisel La Gainsbarre ühepäevasõidul oli parim prantslane Victor Papon (Paris Cycliste Olympique; 3:52.14). Markus Pajur (EC Saint-Etienne Loire; +0.58) sai 15. ja Virgo Mitt (CC Villeneuve Saint-Germain; +11.18) 136. koha. Päev hiljem toimunud 140-kilomeetrisel Prix Andre Gislard ühepäevasõidul sai Pajur 66. ja Mikk Bauer (CC Villeneuve Saint-Germain) 123. koha. Esikoha pälvis prantslane Killian Theot (VC Rouen 76; 3:01.28).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X