Soome rattur kiitis Eestis korraldatavate võistluste kõrget taset: ühtlasem kui Soomes

aimo-pyykkonen-88150645

Esimese välismaalasena Filter maanteekarikasarja üldvõidu pälvinud Aimo Pyykkönen (Continental-Focus) kinnitas, et jäi hooajaga rahule. Põhjanaabritele oli hooaeg topeltedukas, sest Pyykköneni tiimikaaslane Johan Nordlund saavutas teise koha.

„Mul on suurepärased tunded,“ kinnitas Pyykkönen. „Eriti sellepärast, et otsustasime klubiga keskenduda tänavu Filter maanteekarikasarjale ning pingutused tõid kokkuvõttes meile kaksikvõidu.“

Pyykköneni hinnangul on karikasarja etapid väga võitluslikud ja konkurents on suurem, kui sarnastel võidusõitudel Soomes.

„Filter maanteekarikasarjas on igal etapil sama korraldaja ning seetõttu on korraldus ühtlaselt heal tasemel ja tagatud on turvalisus. Näiteks Soomes peetaval Škoda Cycling Cupil on igal etapil erinev organiseerija ning seetõttu kõigub korralduse ja turvalisuse tase,“ võrdles Pyykkönen.

Maamõõtjana iganädalaselt keskmiselt 15 tundi töötav Pyykkönen ütles
lõpetuseks, et Eesti maanteekarikasarjast võetakse osa ka järgmisel aastal. Seda, kas keskendutakse tervele sarjale, otsustatakse hiljem.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X