Soome ässad teevad Jõelähtmel eestlastele säru

Henri_Ojala_foto_erakogu

Laupäeval Harjumaal peetaval 12. Jõelähtme Bottecchia rattamaratonil on 91.5 km distantsi stardis mitmekordne Soome meister maastikurattamaratonis Henri Ojala ning pronksmedali omanik Simo Sohkanen. Mõlemad lubavad eestlaste võimekuse korralikult proovile panna.

Henri Ojala tähelepanu köitis info trassi keerukuse kohta. “Kuulsin, et seal on väga palju kiireid ja tehnilisi singleid. Lisaks on minu jaoks põnev ja sobiv distantsi pikkus. Määravaks sai võistluse toimumise asukoht, sadamast jõuab sinna üsna kiirelt,” ütles esimest korda Jõelähtmele sõitma tulev Ojala.

Maratoni soovitas talle eestlane Riivo Schumann, kes Ojala kinnitusel on Soome maastikurattamaratonidel sage külaline. “Eesti ratturitest ma väga palju ei tea, kui mõned erandid välja arvata. Näiteks Alges Maasikmets on tõeline legend, kellelt on mul õnnestunud Tahko MTB võistlusel mõõtu võtta, Helmet Tamkõrv ja Erki Kukk on seal samuti head taset näidanud. Minu mälu järgi peaks ka Taavi Selder ning Caspar Austa tugevad ratturid olema. Eesti parim maastikurattur on vaieldamatult Martin Loo.”

Jõelähtmel loodab Soome maastikurattamaratoni mitmekordne meister poodiumile jõuda. “Kui trass on väga tehniline, siis on reaalne võiduvõimalus täitsa olemas. Eestlaste tase on mul varasema kogemuse põhjal üldiselt teada, nüüd tuleb vaid loota heale jalale võistluspäeval.”

Simo Sohkanen leiab, et Jõelähtme maratoni ajastus on ideaalne. “Hetkel ei ole Soomes midagi suuremat toimumas ning Eesti võistlus on heaks ettevalmistuseks kuu lõpus toimuva Tahko MTB jaoks. “Käisime laupäeval Tomi Paavolaga rajal väikest eelluuret tegemas ja trassi kiirus oli meie jaoks tõeliseks üllatuseks, väga sujuv ja Soome kogemusest erinev. Kahjuks ei saanud Jõelähtmel toimunud enduro võistluse tõttu kogu distantsi läbida, kuid eks ülejäänud osa avastame maratonil,” ütles Sohkanen.

Trassi läbimist rattur eriliselt suureks väljakutseks ei pea. Küll aga saab keeruline olema hea tulemuse tegemine. “Liiga kiire algus võib lõpus kätte maksta,” nentis ta.

Henri Ojalale konkurentsi pakkumist peab Sohkanen ebatõenäoliseks. “Tema tugevuseks on pühendumus. Henri vastu saan ainult siis, kui ma tal silmad kinni seon,” naljatles rattur.

12. Jõelähtme Bottecchia rattamaraton toimub 9. juunil Harjumaal. Tegemist on Bosch Eesti Maastikurattasarja neljanda etapiga, kus saab end proovile panna 91,5 km, 44 km ja 18 km distantsidel. Kuni 10-aastased rattasõbrad on oodatud osalema tasuta lastesõitudele. Kõige pikemal trassil selgitatakse välja ka maastikurattamaratoni Eesti meistrid, kuid trass on avatud läbimiseks kõikidele soovijatele.

Maratoni soodusregistreerimise teine voor kestab kuni 6. juuni hilisõhtuni, kuid võistlusele saab end kirja panna ka kohapeal.

Võistluse ajakava:

09:00 – 11:30 numbrite väljastamine, registreerimine
11:15 – maratoni start – 92 km – Eesti MV rattamaratonis
11:20 – lastesõidud
12:00 – poolmaratoni start – 44 km
12:15 – noorte- ja matkasõidu start – 18 km
15:00 – autasustamine I (poolmaratoni ning noorte- ja matkasõit)
17:00 – autasustamine II (Eesti meistrid ja maratoni parimad)
19:00 – finiš suletakse

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X