Soolovõidu teeninud Evenepoel tõusis Taanis liidriks, Räim jätkab 105. positsioonil

Taanis jätkuval velotuuril 31st PostNord Danmark Rundt (UCI 2.Pro) näitas 21-aastane belglane Remco Evenepoel kolmandal etapil (Tonder – Vejle; 219,2 km), et on suures mängus tagasi, võites karjääri 17. profivõidu uhkes üksinduses. Mihkel Räim (HRE Mazowsze Serce Polski) sai 96. koha.

Evenepoel võttis soolorünnaku ette 17 kilomeetrit enne finišit ja jäi konkurentidele püüdmatuks. Teisena ületas lõpejoone belglane Tosh van der Sande (Lotto Soudal; +1.29) ja kolmandana hollandlane Nick van der Lijke (Riwal Cycling Team; +1.32). Räim kaotas võitjale 21 minuti ja kaheksa sekundiga.

„Ega olukord pole grammigi paremaks läinud. Üritasin end alguses jooksikute hulka võidelda, aga tulutult. Kukkumine on kuidagi keha nii blokki tõmmanud, et jalad ei taha üldse liikuda. Samuti sellega kaasnev põlvevalu pole kõige meeldivam,“ kirjutas Räim sotsiaalmeedias.

„Pikk etapp, alguses oli korralik sõda, et jooksikud minema saaks. Seejärel oli pigem rahulik kuni sõidu lõpupoole hakkasid väiksed ja järsud künkad tulema. Gaas lükati põhja ja pundid olid juppeks. Halva enesetundega polnud mul midagi tarka teha ja ainult kannatasin. Sain tagumise pundiga lõpuni ja ega muud väga raporteerida pole.“

Kokkuvõttes kerkis üldliidriks Evenepoel, kes on nüüd kindlalt liikumas oma seitsmenda mitmepäevasõidu üldvõidu poole kolme aasta jooksul. Van der Sande jääb kaasmaalasest maha ühe minuti ja 33 sekundiga ning taanlane Mads Pedersen (Trek-Segafredo) ühe minuti ja 36 sekundiga. Räim on kokkuvõttes 105. positsioonil, kaotades Evenepoelile 31 minuti ja 57 sekundiga.

Laupäeval sõidetakse Taanis 188,4 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X