Solidaarsuse ja olümpiavõitjate velotuuri pikim etapp jäeti tormi tõttu pooleli

Cycling Tartu

Poolas 35. korda peetava solidaarsuse ja olümpiavõitjate velotuuri pikim, teine etapp (216,4 km) katkestati tormi tõttu.

Ratturid said Poolas sõita 80 kilomeetrit, ent seejärel jäeti etapp tormi ja tugeva vihmasaju tõttu pooleli. „Grupis nägi ainult 20 meetrit enda ette,“ kirjeldas eelmisel aastal sama velotuuri võitnud Siim Kiskonen olusid. „Peale etapi katkestamist ootasime 30 minutit tormi möödumist, ent seejärel otsustati sõit üldse pooleli jätta, kuna mõnes kohas olid üleujutused ja teedele puud langenud.“

See tähendab, et velotuuri liidrina jätkab poolakas Patryk Stosz (Team Felt Felbermayr), kellele järgnevad kaasmaalased Radoslaw Fratczak (Voster Ats Team; +0.02) ja Tobiasz Pawlak (Mazowsze Serce Polski; +0.04). Voltas – Tartu 2024 by CCN ratturitest on Lauri Tamm 26., Rokas Adomaitis 28., Siim Kiskonen 37., Jomantas Venckus 89., Kristupas Mikutis 95. ja Gusts Lapinš 133. kohal.

Reedel on velotuuril kavas viimane, 143,2-kilomeetrine etapp finišiga Jaworzno linnas.

Foto: Ivo Kraus

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X