SnowFight jalgrataste võistlusel Kütiorus võidutsesid Pilv, Mäeuibo ja Strauss

13. veebruaril toimus Kütiorus järjekordne SnowFight jalgrataste võistlus lumel. Erinevates klassides teenisid esikohad Armin Pilv, Riko Mäeuibo ja Elo Strauss.

Võistlusest võttis osa veidi alla 40 ratturi ja põnevust jätkus kõigile kogu päevaks. Meeste klassis võitis Armin Pilv, teise koha sai Kenth Lusenberg ja kolmanda Kristjan Pärna. Noorte klassis võidutses Riko Mäeuibo, teise koha sai Andri Pilv ja kolmanda Kristofer Raul Puri. Naisi esindas seekord kahjuks ainult üks võistleja – mäekuningannaks krooniti Elo Strauss.

“Kuna olin ise ürituse peakorraldaja, siis palju rada läbi sõita ei saanud niimoodi, et poleks pidanud peatuma ja midagi raja juures kohendama,” rääkis Pilv. “Üldjoontes jäin ilma, raja ja asjade käiguga rahule. Loodan tulevikus näha osavõtmas ka noori MTB ja MNT poisse, tüdrukuid, sest talv on parim ja õigem aeg nõrkade külgede arendamiseks ning pealegi on lumine mägi eksimuste ja kukkumise korral kõige leebem.”

Superfinaali võitnud Mäeuibo: “Snowfight rada oli väga hea ja hästi läbimõeldud. Sõidud olid ägedad, konkurents oli tugev ja üldkokkuvõttes väga tore päev talvel rattaga sõita.”

“Osalesin Snowfight üritusel teist korda,” jätkas Strauss. “Eelkõige tulin üritusele just meeldiva seltskonna ja elamuse pärast. Eks väike võistlusmoment käib ikka asja juurde, kuid kahjuks olin ma sellel aastal ainuke naine rajal. Karika üle on mul muidugi siiralt hea meel, aga selle sain puhtalt juba osavõtu pärast, kuna konkurentsi polnud. Meil on Eestis tegelikult väga head naisratturid, kes mulle iga kell tuule alla teevad. Aga eks neid jõukatsumisi ja rattajutte saab ehk suvisel meistrikal jätkata. Kes metsa ja mäele veel ei jõua või ei julge, siis julgustan rattaga igapäevaseid kooli-poodi-tööle sõite tegema, sellest algab kõik.”

Snowfight võistlusel startis korraga neli ratturit selleks spetsiaalselt ettevalmistatud nelikrossi stiilis (olümpial lumelauakross) rajale, kus mööda Kütioru suusa-ja lumelauaparki kulges slaalomirada hüpete, kurvide ja mogulitega. Igast sõidust pääses edasi kaks kiiremat ning lõpuks finaalis selgitati välja mäekuningas ja mäekuninganna. Oodatud olid kõik jalgrattatüübid. Kuna nael ja kruvirehvid ei olnud lubatud, siis tegi see päeva oluliselt põnevamaks, sest pidamist tuli otsida sarnaselt mudale, väikese lisana oli kohati ka jääd.

Tegemist oli show-üritusega, mis oli suunatud rohkem lõbutsemiseks, aga sobis ka ideaalselt ettevalmistuseks uueks algavaks hooajaks, et enda tehnika korralikult proovile panna. “Kahjuks peab tõdema, et sellise ürituse võimalustest ja vajalikkusest ei taha kõik ratturid aru saada ja arvavad, et tegemist on täieliku ekstreemspordiga,” nentis peakorraldaja Armin Pilv. “Tegelikult on see puhas lõbutsemine ja treening (tasakaal, jäljes sõitmine jms) käsikäes. Loodame, et järgmine kord näeme stardis ka rohkem tavarattureid, eriti noori.”

Peakorraldaja tänab sponsoreid (Ansikker, Nordmetallik, RWtrans, Hawaii Express, Tere, Kubija hotell, Dimon, Rändur külalistemaja & pub, Velomarket, Canyon, Kütioru Keskus, Red Bull)..

Fotode autor: Juri Vsivtsev

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X