Sloveenid said Touril jälle kaksikvõidu, Bernal langes suurest mängust

Prantsusmaa velotuuri 14. etapi (Lyon – Grand Colombier; 175 km) võitis 21-aastane sloveenlane Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), kellele see on tänavuselt Tourilt teiseks etapivõiduks.

Etapi viimast kilomeetrit alustasid ühes grupis 12 sõitjat, maha jäid nii Egan Bernal (Ineos) kui Nairo Quintana (Arkea-Samsic). Sada meetrit enne finišijoont ründas otsustavalt 21-aastane Pogacar, kes edestas napilt kaasmaalasest üldliidrit Primož Roglicit (Jumbo-Visma).

Pogacar edestas finišiheitluse järel Roglicit ka üheksandal etapil. Mullu võitis noor sloveen Hispaania velotuuril kolm etappi ja sai Vuelta kokkuvõttes kolmanda koha.

Sloveenide järel sai pühapäeval kolmanda koha viie sekundiga kaotanud Richie Porte (Trek-Segafredo), Miguel Angel Lopez Moreno (Astana) oli neljas ja Enric Nicolau (Movistar) viies.

Üldarvestuses kahanes Roglici edu Pogacari ees ajaboonuste tõttu 40 sekundile, kolmas on 1.34 kaotav Rigoberto Uran (EF Pro Cycling). Mullu võidutsenud Bernal kaotab kokkuvõttes nüüd juba 8.25 ja langes suurest mängust.

Allikas: sport.err.ee

Impression
X