Sloveenia rattur noppis Girol karjääri esimese suurtuuri etapivõidu

Itaalia velotuuri 16. etapi (Udine – San Daniele del Friuli; 229 km) võitis Sloveenia rattur Jan Tratnik (Bahrain McLaren; 6:04.36), üldliidrina jätkab portugallane Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step).

Karjääri esimese suurtuuride etapivõidu noppinud 30-aastane Tratnik ründas lõputõusul ja edestas Ben O’Connorit (NTT Pro Cycling) seitsme sekundiga. Juhtgrupi, kuhu ei kuulunud ühtegi üldliidri Joao Almeida ohustajat, vedas finišisse Enrico Battaglin (Bahrain McLaren; +1.14).

Tanel Kangert (EF Pro Cycling) ületas teisipäeval finišijoone grupis, mis kaotas Tratnikule 21 minutit ja 26 sekundit. Lõpuprotokolli läks talle kirja 94. koht.

Giro üldliider Joao Almeida (Deceuninck – Quick-Step) kaotas võitjale 12.54 ja suurendas oma edu Wilco Keldermani (Team Sunweb) ees kahe sekundi võrra 17 sekundile. Kolmas on Keldermani meeskonnakaaslane Jai Hindley (+2.58). Kangert langes kokkuvõttes 30. kohale ja kaotab Portugali tipule 56.10.