Škoda laagri rattamaraton tuleb jälle

28. juulil on maastikurattasõbrad oodatud Škoda laagri 19. Rakke rattamaratonile. Bosch Eesti Maastikurattasarja selle hooaja kuues ja ühtlasi eelviimane etapp toimub Rakkes.

Jõukohaseid distantse on kõigile, alates lastest kuni kõige tõsisemate rattahuntideni välja. Lastesõidud

on vastavalt vanusele 400 m kuni 1,2 km pikkused, noorte- ja matkasõidu distants on 19 km, põhisõit 47 km ja esimest korda Rakkes peetava XXL-sõidu pikkuseks on 66 km. XXL-sõidule antakse start antakse kell 11, kell 12 saab lähte põhisõit ning noorte-ja matkasõidul osalejad lastakse rajale kell 12.20.

Bosch Eesti Maastikurattasarja juhi ja maratoni peakorraldaja Enno Eilo sõnul on maratonile oodatud kõik, kellele maastikurattasõit meeldib. Ta rõhutab, et harrastaja ei pea tulema tingimata tulemust taga ajama, võib lihtsalt nautida üht suvepäeva looduses.

„Kui rahulikult sõidad, siis saad pilgu ka kõrvale pöörata ja ringi vaadata. Näiteks XXL-rada ja põhisõidu rada jõuavad välja Emumäele, kust avaneb ümbritsevale väga nauditav vaade ja paistab ka Laiuse mägi,“ ütleb Eilo.

Seda, et Rakke kant on kaunis ja juba sellepärast tasub maratonile tulla, kinnitab ka kohalik rattur ja Rakke rattamaratoni eelmise aasta võitja Greete Steinburg. „Rakke on väga ilus kant,“ kiidab ta. „Rada on vaheldusrikas, mõnus ning üldse mitte liiga kontimurdev kaharrastaja jaoks.“

Kollases liidrisärgis startiv Team Antsla ratturi Taavi Kannimäe sõnul on Rakke rada täpselt sobilik maratonirada, kus pole millegagi vinti üle keeratud. „Parajalt tõusu, singlit ja kiiremat andmist.”

Rakkesse saabumisel peab kindlasti arvestama väikse ajavaruga, kuna parkimiseks sobiv koht tuleb leida väljaspool võistluskeskust. Võistluskeskusesse pääsevad ainult vastavat tähistust omavad sõidukid. Abiks on meeskond, kes abistab õige parkimiskoha leidmisel.

Pesemine on tasuta ja asub võistluskeskuse peaväravast 150 m kaugusel Rakke saunas. Rataste pesemine toimub sauna kõrval katlamaja ees BOSCH rattapesulas, kuhu on paigaldatud kuus survepesurit.

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X