Škoda Laagri 23. Rakke rattamaratoni võitsid Muiznieks ja Sirvel

267_2207_DSC04862

Pühapäeval toimunud Bosch Eesti Maastikurattasarja 9. hooaja viiendal etapil, Škoda Laagri 23. Rakke rattamaratoni 48 km pikkusel põhisõidul, sai hooaja neljanda võidu lõunanaaber Oskars Muiznieks, naiste parim oli teist etappi järjest valitsev Eesti meister Merili Sirvel. Kokku osales Pandivere kõrgustikul peetud sõidus ligi 600 ratturit, lisaks kahele võistlusdistantsile toimusid ka ajavõtuta lastesõidud.

Kuni Emumäeni püsis koos kuuene juhtgrupp, kuid kohe peale seda pääsesid teistel eest hilisem võitja Muiznieks (Dtg-Mysport) ja Fixuse esindaja Josten Vaidem. Koos tuldi peaaegu kuni finišini, kuid veidi enne finišit olnud järsemal tõusunukil lükkas lätlane gaasi põhja ning lõpetas sõidu ajaga 1:49.53, edestades Vaidemit finišijoonel kahe sekundiga. Poolteist minutit hiljem jõudsid pärale liiderduo tagaajajad, kellest kiireima finiši tegi Peeter Tarvis (Veloplus), saades kolmanda koha ajaga 1:51.26.

“Viimasel kilomeetril oli järsem tõus, mille peal nägin, et Jostenil läks raskeks. Kuigi endal olid ka kerged krambid, suutsin siiski lõpuosas vastasest parem olla ning nii see võit tuli,” kirjeldas Oskars Muiznieks hooja neljanda võidu toonud sõitu.

Naiste arvestuses sõitsid paarisrakendina Merili Sirvel (Trey Trek Team) ja Janelle Uibokand (Spordipartner Racing Girls). Kuigi Emumäel oli Merili veidi Jannellel eest ära saanud, sõideti siiski koos kuni finišini, kus oli fotofiniši abil parem Merili Sirvel, aeg mõlemal 2:04.27. Kolmandana veeres üle lõpujoone samuti Spordipartner Racing Girls tiimi esindaja Laura Lepasalu.

„Ei hakanud eest ära minemisega riskima, otsustasin jätta asja lõpu peale, et tuleb mis tuleb! Ja tuli ära jälle!“ sõnas naiste sõidu võitja Merili Sirvel.

17 km pikkusel poolmaratonil olid noorte seas parimad Lukas Bobkin ja Läti tüdruk Amanda Reilija Zarina. Lisaks toimusid ka lastesõidud, mille erinevatel sõitudel osales ja lustis 128 mudilast.

Tiimide arvestuses võidutsesid Spordipartner Racing Girls ja Veloplus.

Bosch Eesti Maastikurattasarja järgmine etapp peetakse 19. augustil Harjumaal, mil toimub Kose 7 Järve rattamaraton.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X