Skjelmose pälvis etapivõidu, Mihkelsi päeva tegi keeruliseks kehval hetkel katki läinud rehv

Prantsusmaal jätkunud Pariis – Nice’i velotuuri (UCI 2.UWT) kuuendal etapil (Sisteron – La Colle-sur-Loup; 198,2 km) võidutses Taani meister Mattias Skjelmose (Lidl-Trek; 4:36.51). Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) lõpetas 128. kohal.

Skjelmose edestas mägisel etapil ameeriklasi Brandon McNultyt (UAE Team Emirates) ja Matteo Jorgensoni (Team Visma | Lease a Bike), kellega kolmekesti oldi eest ära. Järgmisest grupist oli kiireim Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step; +0.52). Mihkels lõpetas grupis, mis kaotas võitjale 19 minuti ja 56 sekundiga.

„Väga rahulik päev ei olnud, sest enne jooksikute ära minemist käis pikk võitlus,“ kirjeldas Mihkels etappi. „Sain esimese pika tõusu probleemideta grupis üle, kuid täpselt teist tõusu alustades läks esimesel paarisajal meetril rehv katki. Samal tõusul pani Ineos tugeva tempo peale. Jälitasin punti ca 20 km enne, kui uuesti järele sain. Ma ei tundnud ennast kõige paremini juba enne seda, kuid peale grupi taga ajamist ei olnud enam jalga, et kauem pundis püsida. Õnneks oli mahajääjaid juba enne mind piisavalt ja sain heas grupetto‘s lõpuni tulla.“

Üldarvestuses kerkis liidriks McNulty, kellele Jorgenson kaotab 23 ja austraallane Luke Plapp (Team Jayco AlUla) 34 sekundiga. Mihkels jätkab võistlemist 79. kohal (+42.51).

Velotuuril jääb sõita kaks etappi. Laupäeval on kavas 104 kilomeetrit marsruudil Nice – Madone d’Utelle. Lõputõusu pikkuseks on 15,1 kilomeetrit ja keskmist tõusunurka 5,7%.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X