Sisekaitseakadeemia vastuvõtt 2023/2024 õppeaastaks

Esilehe bänner 1800x550

Alates 27. veebruarist kuni 28. juunini saab esitada avaldusi Sisekaitseakadeemiasse astumiseks. Sisekaitseakadeemia pakub juba viiendat aastat järjest erinevalt enamikest õppeasutustest võimalust varakult kandideerida, et tagada sisseastuja kindlustunne enne suve algust. Lisaks kevadisele kandideerimisele on vastuvõtukatseid võimalus sooritada ka juunikuus.

Sisekaitseakadeemiasse on õppima oodatud nii need, kes alles lõpetamas gümnaasiumi, kui ka need, kes soovivad teha muudatuse ja õppida uue tähendusega ametit.  Sisekaitseakadeemias koolitatakse kutse-, kõrg-, ja magistrihariduse tasemel töötajaid päästealale, politseile, piirivalvele, samuti justiits- ning maksu- ja tollisüsteemile.

Sisekaitseakadeemia avaliku konkursi raames saavad Sisekaitseakadeemiasse kandideerida kõik soovijaid, kes vastavad järgmistele tingimustele:

  • on Eesti kodakondsusega (päästeteenistuse erialal võivad õppida ka Euroopa Liidu liikmesriigi kodanikud),
  • omavad keskharidust või sellele vastavat haridustaset.

Sisseastumiskatsete ja kandideerimisinfo on siin.

Ootame sportlikke noori, sest mitmetel meie erialadel on vaimsete võimete kõrval olulised ka head kehalised võimed ning sooritada on vaja kehalised katsed.

Spordiga tegelevad inimesed on aktiivsed ja seejuures julgustame huvilisi kindlasti kandideerima juba esimeses etapis ning tulema kehalistele katsetele ja/või keeletestidele, kui need on valitud erialal nõutud. Esimese etapi katsetele saab registreeruda kuni 20.04, võimaluse korral palume, et registreerimist ei jäetaks viimasele päevale.

  • Endiselt on sisseastujatel võimalik kandideerida lisapunktidele tipptasemel spordisaavutuste eest.
  • Sportlaste toetamiseks katame üliõpilaste ning ametkondlikel võistlustel osalemise kulu.
  • Treenimine akadeemia spordisaalides on õppureile tasuta.
  • Käesoleva aasta veebruarist tõusis põhistipendium, mis on nüüd 300 eurot kuus.

Meie erialadele võivad kandideerida ka tippsportlase karjääri lõpetanud.

Oleme rõõmsad, kui saame toetada kadettide sportliku karjääri jätkamist ning kui neil õnnestub aktiivsete sportlastena alustada tööd omandatud erialal meie partnerasutustes – Politsei- ja Piirivalveametis, Vanglateenistuses, Maksu- ja Tolliametis või Päästeametis.

2023/2024. õa vastuvõtu ajakava

Täiendav info või küsimused:

Epp Jalakas  spordijuht-vanemlektor tel: 5111 286 epp.jalakas@sisekaitse.ee
SISEKAITSEAKADEEMIA (Kase 61, 12012 Tallinn) www.sisekaitse.ee/et/spordikeskus

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X