Sirvel oli HC kategooriaga võistlusel USA-s lähedale pjedestaalikohale

Merili Sirvel

Ameerika Ühendriikides Fayetteville’is toimunud HC kategooriaga olümpiakrossi võistlusel US Pro Cup presente by Ozark Foundation pälvis Merili Sirvel (Trey Trek Team) eliitnaiste konkurentsis kuuenda koha.

Võidu pälvis kanadalanna Jennifer Jackson (Liv Factory Racing; 1:23.45), kellele järgnesid kaasmaalanna Ella Macphee (Pivot Cycles – Ote; 1:26.06), ameeriklannad Makena Kellerman (Bear National Team; 1:26.53) ja Sofia Waite (BH Coloma Team; 1:27.40) ja mehhiklanna Maria Carolina Flores Garcia (1:32.10). Sirveli ajaks mõõdeti 1:32.10. Kuivõrd olümpiakrossis kutsutakse pjedestaalile viis parimat naist, võib öelda, et eestlannat jäi sellest lahutama üheksa sekundit.

„Laupäevane võistlus oli pigem kannatamine ja sõidu lõpu ootamine. Palav ilm tegi ka lõpuks oma töö,“ ütles Sirvel võistluse järel. „Üldiselt jäin tulemusega rahule, kuid natuke jääb kripeldama, et HC sõidul ei suutnud viiendat naist kinni püüda. Samas mõned olulised UCI punktid said jälle kogutud.“

Eliitmeeste võistlusel pälvis esikoha ameeriklane Riley Amos (Trek Factory Racing – Pirelli; 1:23.15). Teise ja kolmanda koha sõitsid välja kanadalased Carter Woods (Giant Factory Off-Road Team – XC; 1:23.48) ja Cole Punchard (Pivot Cycles – Ote; 1:24.05). Eestlased Joosep Mesi ja Kirill Tarassov (mõlemad Trey Trek Team) said vastavalt 58. ja 61. koha.

Mesi ja Tarassov osalesid samuti lühirajasõidus, mille võitis ameeriklane Christopher Blevins (Specialized Factory Racing; 20.34). Tema selja taha jäid Giant Factory Off-Road Team XC sõitjad Carter Woods (+20.35) ja Jens Schuermans (20.37). Tarassov (21.47) sai 14. ja Mesi (21.50) 15. koha.

„Olümpiakrossis oli stardis üllatavalt suur seltskond. Esimestel ringidel tehti päris head tempot. Kahjuks minu jalad ja keha sel päeval kohaneda ei suutnud ja pidin leppima kesise tulemusega,“ ütles Mesi. „Reedene lühirajasõit oli samuti üsna algusest peale korralik kannatamine.“

Tarassov lisas: „Lühirajasõidus suutsin pool võistlust esimestega sõita. Teisel poolel olin jälitajate grupis. Laupäeval ei olnud enam kahjuks nii head minekut. Eks mitu võistluspäeva järjest tegi oma töö.“

Kolmapäeval võistlesid nii Sirvel, Mesi kui Tarassov samuti Fayetteville’is peetud esimese kategooria võistlusel. Sirvel lõpetas eliitnaiste konkurentsis taas kuuendana ajaga 1:35.50. Võidu teenis Jackson (1:26.23). Talle järgnesid Macphee (1:30.39) ja Kellerman (1:32.07).

„Kolmapäevase võistlusega jään rohkem rahule. Suutsin seal tunde järgi rohkem pingutada ja ennast realiseerida,“ ütles Sirvel.

Mesi sai eliitmeeste konkurentsis 27. (1:37.50) ja Tarassov 28. (1:37.50) koha. „Minu jaoks oli kolmapäevane korralik sõit, sest suutsin seal maksimaalselt pingutada ja jõunumbrid olid samuti enda kohta päris head,“ lisas Mesi. Tarassov tunnistas samuti, et sai sellel võistlusel kenasti rütmi kätte.

Kaksikvõidu teenisid ameeriklased Blevins (1:27.22) ja Amos (1:27.25). Kolmandana lõpetas Woods (1:27.46).