Sille Puhu pälvis seeniorite cyclo-crossi MM-ilt pronksmedali

Koduleht CX MM seeniorid

Suurbritannias Trinity Parkis toimunud seeniorite cyclo-crossi maailmameistrivõistlustel pälvis 35-39-aastaste naiste seas kolmanda koha Sille Puhu.

Esikoha teenis sakslanna Cindy Törber ajaga 58.30. Hõbemedali pälvis inglanna Katy Simcock (58.57) ja pronksi Sille Puhu (59.53). „Sõit algas minu jaoks väga soodsalt positsioonilt – startisin number „2“ seljal, mis tähendas, et sain esireas teisena koha valida. Start läks hästi ning stardisirge lõpukurvi sisenesin umbes viiendana. Sealt edasi jätkus sõit positsioonidel kolm kuni viis ja kuna vahed olid tagant tulijatega väikesed, siis pidin tegema vigadevaba soorituse, et hoida või parandada kohti. See õnnestus 100%. Esimest korda sel cyclo-crossi hooajal tegin täiesti korrektse ja puhta sõidu ning eelviimasel ringil tõusin neljandalt positsioonilt kolmandaks. Mudasem rada ja raskemad olud sobivad mulle, seega kena punkt hooajale,“ rääkis Puhu võistluse järel.

Samas vanuseklassis pälvis Tatjana Dobolina kaheksanda koha. „Olen natuke pettunud. Tegin väga hea stardi ning stardisirge lõpus olin esimene, hoides positsiooni kuni plankudeni, kus tagaratas takerdus ja kaotasin kiirelt mitmeid kohti. Mulle tundus, et kõik läksid mööda ja arvasin, et rong ongi läinud. Ent kogusin end kiirelt ja jätkasin ning sain mitmed sõitjad uuesti kätte. See polnud siiski tulemus, mille järele MM-ile sõitsin. Kogemus oli muidugi hea ja positiivset emotsiooni andsid võistluse melu ja kaasaelajad,“ kommenteeris võistlust Dobolina.

Eesti Sen2 vanuseklassi Eesti meister Maris Kaarjärv sai 45-49-aastaste naiste seas kuuenda koha ajaga 1:01.17. Kuldmedali sai kaela inglanna Kate Eedy (58.43). Kahvatumat värvi medalid jagasid inglanna Lucy Siddle (59.44) ja šveitslanna Caroline Reuter (1:00.03). „Erinevad vanuseklassid startisid 30-sekundiliste intervallidega, seega startisin Sillest ja Tatjanast minut hiljem koos 22 teise oma vanuseklassi osalejaga. Suutsin ennast kohe etteotsa sõita. Suuremaid vigu ei teinud, samas enesetunne polnud kõige parem. Tehnilistel kohtadel sõitsin konkurentidest paremini, nemad olid minust aga sirgetel tugevamad. Kokkuvõttes võib rahule jääda, andsin endast sel päeval oma parima,“ ütles Kaarjärv.

MSen2 klassi Eesti meister Magnus Krusemann pälvis 45-49-aastaste meeste seas kaheksanda tulemuse ajaga 58.51. Esikolmikusse kuulusid britid Adrian Lansley (54.50), Paul Oldham (55.24) ja Paul Lloyd (55.50). „Startisin neljandast reast 89 teise osaleja hulgas. Ilm oli läinud päikselisemaks, aga muda rajal sügavamaks. Tegin hea stardi ja poole raja peal olin juba viiendal positsioonil. Sealt edasi läks päris sõiduks ning vajusin paar kohta tahapoole. Pingutus oli maksimaalne ning suutsin hoida esikümne kohta lõpuni. Eesmärk oli jõuda pjedestaalile, kuid see jäi kahjuks täitmata,“ ütles Krusemann.

Võistlused toimusid 03.-05.12.2021 Inglismaal Trinity Park, East Suffolk´is koduleht

Eesti ratturite tulemused leiad siit

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X