Siim Kiskonen sai Prantsusmaal finaaletapil 12. koha

Siim Kiskonen

Prantsusmaal lõppenud 63. Tour du Loir et Cher velotuuri (UCI 2.2) finaaletapil, 90-kilomeetrisel kriteeriumil pälvis Siim Kiskonen (Voltas – tartu 2024 by CCN) 12. koha.

Peagrupile jäid püüdmatuks seitse ratturit, kellest nobedaim oli norralane Andre Drege (Team Coop – Repsol; 2:03.10). Teiseks sprintis end hollandlane Axel van der Tuuk (Metez – SOLARWATT p/b Mantel) ja kolmandaks belglane Steffen de Schuyteneer (Lotto Dstny Development Team). Peagrupp kaotas võitjale 27 sekundiga ja sealt ületas lõpujoone viiendana Kiskonen.

„Kokku oli 13 linnaringi, kus oli palju kurve ning lõpus üks tõus (670 m ; 4,7%). Igas kurvis pidi positsiooni pärast võitlema, sest taha vajudes oli kurvist välja kiirendamine palju raskem. Tiimil oli eesmärk läbida terve sõit võimalikult ökonoomselt ning viimasel ringil aidata võimalusel Aaron Ausi,“ rääkis Kiskonen. „Aga nagu ikka hektilistes pundifinišites on see keeruline ning tegelikult enamasti ei õnnestugi.“

„Sõidu keskel õnnestus seitsmel tugeval sõitjal eest ära saada. Paraku meie tiimil sellist jõudu polnud, et neid püüdma hakata,“ jätkas Kiskonen. „Viimastel kilomeetritel õnnestus mul endal hea positsiooni peal olla ning finišit proovida. Sellise raske sõidu kohta jäin oma sooritusega rahule.“

Aus lõpetas võistluse 27., Romet Pajur (Team Lotto Kern-Haus PSD Bank) 36., Kristian Klevgard 85., Žygimantas Matuzevicius 96. ja Lauri Tamm 99. kohal. Alekss Krasts viimasel etapil ei startinud.

Üldarvestuses teenis Aus (+1.03) 34., Pajur (+1.03) 36., Klevgard (+1.39) 73., Tamm (+4.05) 98., Matuzevicius (+4.31) 100. ja Kiskonen (+6.50) 103. koha. Esikoha pälvis taanlane Emil Toudal (Team ColoQuick). De Schuyteneer kaotas talle 15 ja Van der Tuuk 16 sekundiga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X