Siim Kiskonen Prantsusmaal velotuuril neljateistkümnes

web 1920x1280 Siim Kiskonen uus

Siim Kiskonen (EC Saint-Etienne Loire) osales Prantsusmaal neljast etapist koosneval velotuuril Tour de Loiret, kus raskest kukkumisest hoolimata saavutas kokkuvõttes 14. koha!

Kiskoneni tulemused:
1.päev 169km grupisõit 4. koht
2.päev 172km grupisõit 4. koht
3.päev hommikul 13.4km eraldistart 64.koht ja pärastlõunal 80km grupisõit 10. koht

„Tour de Loiret” oli minu jaoks suur kannatamine. Esimesel päeval sattusin juba 20. kilomeetril kukkumisse. Minust paarkümmend kohta eespool kukuti suurel kiirusel ja jõudmata pidurdada polnud muud teha kui otse võistlejate hunnikusse sõita. Kukkumine oli nii suur, et sõit neutraliseeriti neljakümneks minutiks. Kukkumise tagajärjel purunes rattaraam täielikult.  Esialgu olin šokis ja valudes ning võttis natuke aega, et suudaksin varurattale minna ja edasi liikuda. Usun, et kui sõitu poleks sel hetkel neutraliseeritud, siis ma ei oleks enam suutnud sõitu lõpetada. Pärast kukkumist oli ainus mõte, et vähemalt vormi hoidmiseks peaksin ilusti tuuri lõpuni sõitma ja kui peaks olema rahuldav enesetunne, siis proovima lõpus pundifinišeid teha.  Esimesel päeval kui pärast küljetuule lõike 25km enne lõppu rünnati, siis tundsin, et nüüd võib olla hea hetk selleks, et eest ära saada ja läksingi rünnakuga kaasa. Sõitsime kaheteistkümnekesi eest ära ja finišeerisime peapundist üks minut ja viisteist sekundit ees pool, tasuks 4. koht. Arvestades kukkumist ja seda, et pidin sõitma varurattaga – jäin oma sõiduga rahule. Peapundist eespool finišeerimine andis kohe eelduse heaks kokkuvõtte kohaks,“ kirjeldas Kiskonen.

„Teisel päeval üritas liidri tiim sõitu kontrollida ja väga suuri minekuid eest ära ei lastud. Sõidu lõpupoole hakkas tiim väsima ja lasti juba paar mitte ohtlikku meest minema. Kaks meest jäidki eest ära ja pundifiniš toimus kolmanda koha peale. Ületasin finišijoone neljandana ehk võis taas päevaga rahule jääda. Enne eraldistardi etappi olin kokkuvõttes 7. kohal, aga langesin enda kehva eraldistardi sõidu pärast kokkuvõttes 14. kohale. Pärastlõunase tuuri viimasel etapil olin 10. ja kokkuvõttes enam muutusi ei toimunud.

Esikümne kohti on juba väga palju kogunenud, aga oleks aeg poodiumile jõuda,“ lisas Kiskonen.

Tutvu tulemustega siin: 1.etapp; 2.etapp; 3.etapp

Eestlastest osalesid tuuril veel 30. koha saavutanud Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) ja 35. koha saanud Joosep Sankmann (EC Saint-Etienne Loire) mõlemad Prantsusmaa klubidest.

Siim Kiskonen
Siim Kiskonen

Joosep Sankmann
Karl Patrick Lauk (pildil musta kiivriga)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X