Siim Kiskonen pälvis peale kuue nädala pikkust võistluspausi Prantsusmaal 4. koha

Siim Kiskonen

Prantsusmaal sõidetud mitmepäevasõidul Essor Breton pälvis Siim Kiskonen peale kukkumise tõttu peetud kuue nädala pikkust võistluspausi kolmandal etapil 4. koha. Üldarvestuses sai eestlane kirja 20. tulemuse.

„Pärast nii pikka võistluspausi ma omale mingeid ootusi ei pannud, sest mul polnud täpselt aimu, kuidas vorm on,“ rääkis Kiskonen. „Esimesel etapil jäin viimasel kilomeetril maha, kui pundis oli veel 70 meest. Temposõiduetapil jäin esimese saja hulgast välja. Teise päeva õhtul oli lühem grupisõit 100 kilomeetrit. Kuna tuul oli üsna tugev, siis üritasin algusest peale aktiivne olla – tundusid soodsad olud äraminekusse saada ja lõpuni eest ära jääda. Tabasin hea momendi ära, kus saimegi 15 ratturiga eest ära, saime vahe isegi kolme minuti peale, aga kahjuks meie koostöö väga hästi ei klappinud ja meid saadi 20 kilomeetrit enne lõppu kätte. Sõit lõppes lõpuringidel – viis ringi, kitsad teed ja ringil üks 700 meetri pikkune tõus keskmise tõusuprotsendiga kuus, maksimaalselt 10%. Selline tehniline ring selekteeris 120-mehelise grupi ainult 30-meheliseks. Kui viimasel ringil pundiga üle tõusu sain, siis tundsin, et võib isegi mingi tulemus tulla. Arvestades võistluspausi pikkust, siis olen rahul, et saan väiksematest tõusudest üles ja jaksan veel ilusti lõpus sprintida.“

Viies etapp läks eestlasel küll untsu, kuna tal kadus ära esipidur, kuid meeskond oli siiski õnnelik, kuna Kiskoneni tiimikaaslane Leo Boileau tõi EC Saint-Etioenne Loire klubile hooaja esimese võidu.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X