Siim Kiskonen oli Prantsusmaa amatööride võidusõidul 7.

166224259_3502716119834801_578245584067246743_n

Laupäeval, 1. mail toimus Prantsusmaal amatööride võidusõit Maggioni Classique Châtillon-Dijon (168,4km), kus Siim Kiskonen (Team ECSEL Saint-Etienne Loire) saavutas 7. koha.

Kõik kolm esikohta kuulusid prantslastest ratturitele: I Paul Penhoet (GROUPAMA FDJ CONTINENTAL), II Axel Zingle (CC ETUPES FRA), III Dylan Kowalski (XELLIS ROUBAIX LILLE METROPOLE).

„Viimased 60km sõitsime lõpuringidel (kolm suurt ringi).  Ühe ringi kohta oli üks lühike järsem ja üks pikk, aga lauge tõus. Meeskonna plaan oli, et mina sõidan terve päeva võimalikult ökonoomselt, rünnakutega kaasa ei lähe ja ootan lihtsalt pundifinišit. Ülejäänud meeskonnakaaslaste ülesanne oli rünnakutega kaasa minna. Kuna sain oma ülesandega hakkama ehk säästsin energiat, siis sain lõpuringide tõusudest ilusti üles ja minu õnneks ükski sõitja ei suutnud eest ära sõita ehk pundifiniš oli võidu peale. Viimased paar kilomeetrit olid üsna kaootilised ja seetõttu ei suutnud me meeskonnakaaslastega hästi kokku sõita ehk pidin üksinda finišit proovima. Paar tugevat tiimi suutsid enda sprinteritele väga head lahtivedamised teha, nende vastu ma sel korral ei saanud ja pidin leppima 7. kohaga,“ võttis Kiskonen sõidu kokku.

Kiskoneni järgmised stardid on juba järgmisel nädalavahetusel väiksematel ühepäevasõitudel ning praeguse seisuga saab ratturile kaasa elada ka mai lõpus Eestis, mil toimubTour of Estonia.

Rohkem infot SIIN

Foto: Siim Kiskonen.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X