Siim Kiskonen jõudis Prantsusmaal pjedestaalile

Siim Kiskonen

Prantsusmaal toimunud 125-kilomeetrisel võistlusel Boucles du Haut-Var pälvis Siim Kiskonen (EC Saint-Etienne Loire) grupifinišis kolmanda koha.

Võistluse võitis prantslane Killian Theot (CC Nogent-Sur-Oise) kaasmaalase Axel Huensi (Dunkerque Grand Littoral) ees.

“Küljetuul ja rohkelt lühikesi tõuse tegid sõidu väga raskeks,” ütles Kiskonen. “Väga närviline päev. Ühtegi rünnakut ei tahetud minema lasta. Kõige suurem vahe, mis jooksikute grupp peapundi ees sai, oli ainult 30 sekundit. Üritasin mitu korda jooksikute gruppi saada ja proovida eest ära sõita, aga kahjuks sõidu algul ei õnnestunud ühtegi head äraminekut tekitada.”

“12 kilomeetrit enne lõppu tekkis hea moment, kus peagrupp jäi seisma ja seitsmekesi rünnates saime kohe 20-sekundilise vahe sisse,” jätkas Kiskonen. “Hakkasime kohe ilusasti tööle ja tundus juba, et võime isegi lõpuni ette jääda, aga kahjuks ei olnud kaks sõitjat enam viis kilomeetrit enne lõppu nõus koostööd tegema. Nii ei tahtnud ma ise ka liiga palju energiat raisata. Kilomeeter enne lõppu saadi meid kätte, kuid õnneks oli mul endal natuke veel jõudu, et vähemalt pjedestaalikoht endale välja võidelda selles 40-mehelises grupis.”

Teise eestlasena võistlustules olnud Mikk Bauer (CR4C Roanne; +0.11) sai 91. koha.

Artur Kupp (VS Valletais) võistles neljapäeval võistlusel Circuit des Plages Vendeennes – Sainte – Flaive – des – Loups, kus teenis 51. koha.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X