Siim Kiskonen jätkas edukat hooaega Prantsusmaal teise kohaga

Siim Kiskonen

Siim Kiskonen jätkab suurepäraste tulemuste saavutamisega, kui lõpetas Prantsusmaal peetud amatöörratturite ühepäevasõidul Classic Avermes Portes Allier teisel kohal.

155-kilomeetrise võistluse võitis väikeses grupifinišis prantslane Thibaud Bridron ajaga 3:31.44. Kiskonen sai teise ja prantslane Manu Guerinel kolmanda koha.

“Taktika oli proovida kohe alguses atrõõvi pääseda, et saaks tõusudele enne peagruppi. Kahjuks ma see ei õnnestunud ning alustasin tõuse peagrupis,” rääkis Kiskonen võistluse järel. “Esimene tõus oli pikem ja laugem (4,4 km; 3.4%) ning jaksasin selle peagrupiga koos ära sõita. Teine tõus oli natuke lühem ja järsem (2,45 km; 5.5%) ning seal läks peagrupp katki. Esimesse punti jäi umbes 40 meest. Mind nende seas polnud, kuid minu õnneks oli koos minuga veel mitu mu meeskonnakaaslast.”

“Meie tiimil ei jäänud muud üle kui töötama hakata, sest meil oli esimeses grupis ainult üks mees, aga tagumises lausa kaheksa,” jätkas Kiskonen. “Leppisime omavahel kokku, et kuus meeskonnakaaslast teevad tööd ning mina ja üks teine kiirem sprinter puhkame ja hoiame jalga sõidu lõpuks. Kolmandale tõusule (3.6km 4.3%) minnes tegi meie tiim juba tempot ja seda mindi täpselt paraja hooga, et ma end liiga ära ei väsitaks. Tõusu otsas näidati meile vaheks esimese grupiga rohkem kui üks minut. Edasi oli profiil sile ning meil läks ligi 40 km enne kui esimesele grupile järgi jõudsime.”

“50 km enne lõppu saime esimese grupi lõpuks kätte ja siis hakkas uuesti ründamine pihta. Saime kahekümnekesi peagrupist minema ja sõitsime niimoodi finišini. 20 mehe vahel peetud finišis pidin leppima teise kohaga. Olen väga tänulik oma meeskonnakaaslastele, sest ilma nendeta poleks ma esimesse gruppi enam järele saanud,” lisas Kiskonen.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X