Siim Kiskonen jätkab Prantsusmaal tõusvas joones.

151053996_10159424552200739_593786952539468821_o

Eesti rattur Siim Kiskonen (EC Saint-Etienne Loire) saavutas 13. märtsil Prantsusmaal toimunud võidusõidul Grand Prix de Bourg-de-Péage (140,4km) neljanda koha. Esikoha sai prantslane Alan Jousseaume, teine oli samuti prantslane Sandy Dujardin ja kolmas austraallane Harrison Bailey.

„Sõit oli kokku 6 ringi, mille sees 139km ning 1850 tõusumeetrit. Ühe ringi sisse jäi kaks tõusu, 4km 3.5% tõus ja 1.4km 5% tõus. Ilm oli tuuline ja see mõjutas sõidu käiku isegi rohkem kui tõusud. Tuultele avatud lõike oli rajal päris palju. Üritasin kohe stardist olla pundi ees ja küljetuule lõikudel pundi esiotsas püsida ning tööd teha. Põhimõttelist nägi terve sõit välja nii, et iga pikem küljetuule lõik sõitsime pundi ees karusselli ja nii jäi mehi iga lõigu ning tõusuga pundist aina vähemaks. Viimasele ringile minnes oli esipunti jäänud 180 mehest vaid umbes 30. Kui viimasel ringil literdama hakati, siis mina rünnakutega väga kaasa ei läinud. Tundsin, et pundiga finišissse jõudes oleks mul paremad võimalused tulemust teha, kui üritada eest ära sõita. Seepärast üritasin pigem tööd teha ja sellega ka motiveerida seda tegema. Kui aga 2km enne lõppu võitja ründas, siis me enam üksmeelt ei leidnud, et teda kinni püüda ja pidime leppima tõsiasjaga, et sõidame teise koha peale. Finiš õnnestus keskpäraselt, tulin üle joone pundi kolmandana, mis andis lõpuprotokollis neljanda koha. Järgmine sõit on mul suure tõenäosusega kahe nädala pärast toimuv GP Saint Etienne, mis sel aasta kuulub Prantusmaa karikasarja ja on väga raske rajaprofiiliga,“ meenutas Kiskonen nädalavahetusel toimunud sõitu.

Kiskonen on selle hooaja kuuest sõidust lõpetanud viiel korral esikümnes.

Tulemused SIIN

Foto DirectVelo link

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X