Siim Kiskonen alustas UCI velotuuri Prantsusmaal esikümnes

Siim Kiskonen

Prantsusmaal alanud UCI teise kategooria velotuuri Alpes Isere Tour avaetapil (118,1 km) pälvis Siim Kiskonen (EC Saint-Etienne Loire) grupifinišis kuuenda koha.

Võistluse võitis sakslane Henri Uhlig (Alpecin-Fenix Development Team; 2:33.37), edestades hollandlast Hartthijs de Vriesi (Metec-Solarwatt p/b Mantel) ja austraallast Blake Quicki (Trinity Racing). Tänu etapilt jagatud preemiasekunditele hoiab Kiskonen kokkuvõttes 12. kohta, kaotades liidrile Uhligile kümne sekundiga.

“See oli selle tuuri esimene kahest siledast päevast. Avaetapil oli paar väiksemat tõusu, mille sprinterid suutsid üle elada. Ainult päeva raskeimal tõusul läks grupp korra juppideks, aga hiljem jooksis kõik kokku tagasi. Raskeim tõus oli 1,9 km pikk ja 8% tõusunurgaga,” kirjeldas Kiskonen. “Minu jaoks oli oluline ainult lõpukilomeetriteks ennast säästa. Finiš oli vastutuult ja paar kilomeetrit enne seda lai tee. Mu plaan oli viimaseks paarikümneks kilomeetriks kulutada minimaalselt jõudu ja olla natuke kehvemal positsioonil, kui need kes aeg-ajalt tuule käest ette sõidavad.”

“Kolm kilomeetrit enne lõppu olin veel täitsa 100-mehelise grupi keskel, aga teadsin, et nii, kui tee laiaks läheb, saan kindlasti kellelegi tuulde võtta, kes üritab ette poole sõita,” jätkas Kiskonen. “Lõpukurvi läksin TOP20 positsioonil, sealt jäi veel 500 m finišijooneni. Tolle hetkeni ei pidanud ma liigselt energiat kulutama ja sain üsna värskete jalgadega sprintida ning piisavalt kohti parandada, et kuuendana lõpetada. Olen rahul, sest sellise tasemega sõidul on kuues koht minu kohta täitsa hea.”

Velotuuri teisel etapil sõidetakse 161,2 kilomeetrit. Kiskonenile järgmine sobivam etapp peetakse reedel.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X