Selgusid Kultuuriministeeriumi teise poolaasta spordistipendiumide saajad

Elisabeth Ebras, Laura Lizette Sander

2022. aasta teiseks pooleks jagas Kultuuriministeerium riiklikke spordistipendiume 80 sportlasele kogusummas 72 000 eurot. Stipendiume jagatakse kaks korda aastas, et stimuleerida sportlikke tipptulemusi. Spordistipendiumide määramisel arvestatakse eelkõige olümpiaalade rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel saavutatud tulemusi, vastava spordialaliidu seisukohti ning sportlase professionaalset suhtumist püstitatud eesmärkide realiseerimisse.  Ühe riikliku spordistipendiumi suurus poolaastas on 900 eurot. 2022. aastal jagati riigieelarvest spordistipendiume kokku 139 500 euro väärtuses.

Eesti Jalgratturite Liidul on hea meel, et stipendiumi saajate hulgas on lisaks teistele sportlastele ka neli ratturit: Janika Lõiv, Elisabeth Ebras, Laura Lizette Sander, Romet Pajur.

Kõigi stipendiumide saajatega saab tutvuda siin: Riiklike spordistipendiumite määramine 2022Spordistipendiumide välja andmise aluseks on riiklike spordistipendiumide ja -preemiate määramise tingimused ja kord .

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X