Selgusid esimese poolaasta spordistipendiumide saajad

Koduleht 1920x1280 kultuurimin.

2023.aasta esimeseks pooleks jagas Kultuuriministeerium riiklikke spordistipendiume 80 sportlasele, sh. kolmele ratturile kogusummas 72 000 eurot. Stipendiume jagatakse kaks korda aastas, et toetada sportlike tipptulemuste saavutamist. Jalgratturites said säravate tulemuste eest riikliku spordistipendiumi Janika Lõiv, Madis Mihkels ja Frank Aron Ragilo

Spordistipendiumide määramisel arvestatakse eelkõige olümpiaalade rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel saavutatud tulemusi, vastava spordialaliidu seisukohti ning sportlase professionaalset suhtumist püstitatud eesmärkide realiseerimisse.  Ühe riikliku spordistipendiumi suurus poolaastas on 900 eurot. Kõigi stipendiumide saajatega saab tutvuda kultuuriministri käskkirjas. Käesoleval aastal on riigieelarves spordistipendiumide jagamiseks ette nähtud kokku 139 500 eurot.

Spordistipendiumide välja andmise aluseks on riiklike spordistipendiumide ja -preemiate määramise tingimused ja kord. Lähemalt saab stipendiumide kohta lugeda Kultuuriministeeriumi kodulehelt.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X