Selgusid seenioride Eesti meistrid mitmepäevasõidus

Eike Sild ja Sten Kask

Nädalavahetusel peeti Haapsalus 22. Veteranide velotuur, kus selgusid Eesti seenioride meistrid mitmepäevasõidus. Laupäeval sõideti proloog ja grupisõit ning pühapäeval grupisõit Gunderseni meetodil.

Üldarvestuses pälvis kolme etapi kokkuvõttes esikoha M19-39 vanuseklassi kuuluv Sten Kask (Bike Fanatics CC), edestades Kaur Esnarit (Raplamaa Rattaklubi KOMO; M40-44) ja Mart Vainret (Bike Fanatics CC; M19-39). Naiste seas olid üldises pingereas parimad Eike Sild (TriSmile; N19-54), Tatjana Dobolina (Spordipartner N19-34) ja Polina Varšavskaja (NarvaRatturid; N19-54).

Erinevates vanuseklassides jõudsid esikolmikusse:

M19-39 – Sten Kask, Mart Vainre, Andrei Bogdanov
M40-44 – Kaur Esnar,  Kaupo Raag, Tanel Lillesaar
M45-49 – Hindrik Uusen, Hanno Kross, Kalev Ints
M50-54 – Sergei Karpenko, Kurmo Neemela, Aivar Lagenõmm
M55-59 – Tõnu Ord, Väino Kaur, Alar Nigul
M60-64 – Toivo Kuldmäe, Jüri Suluste, Ardu Ernits
N19-54 – Eike Sild, Tatjana Dobolina, Polina Varšavskaja

65-aastased ja vanemad ratturid võtsid omavahel mõõtu pisut lühematel grupisõitudel. Üldarvestuses noppis võidu Margus Merisalu (Tartu Spordiklubi Velo; M65-69), edestades Ervin Luuri (Püha Loomaaed; M65-69) ja Jüri Suttingut (M65-69). 70-79-aastaste meeste konkurentsis olid parimad Vladimir Pennert (Järva-Jaani Ratta- Ja Suusaklubi), Aapo Rammo (Tartu Spordiklubi Velo) ja Enn Kuusk (Püha Loomaaed).

Kõik tulemused leiab Eesti Jalgratturite Liidu koduleheküljelt: https://www.ejl.ee/voistlus/22-haapsalu-velotuur-eesti-meistrivoistlused-seenioritele/tulemused/

Kõik Kadi Saviiri fotod leiab siit: https://photos.app.goo.gl/mNwwq3jMYD9F1xfB6

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X