Selgusid Eesti meistrid BMX-krossis

Nädalavahetusel toimusid Tallinna külje all Peetris elamusspordikeskuses Spot of Tallinn Eesti meistrivõistlused ja noorte meistrivõistlused BMX-krossis. Eesti meistrid selgusid BMX-krossi meistritasemes ning noorte ja cruiser kategooriates.

Meeste eliitklassis krooniti Eesti meistriks Siim Lepik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, hõbedase medali sai endale kaela Karl Lausing Spordiklubist Airpark ning pronksi vääriline oli Ardo Oks Pelotonist. Naiste eliitklassi parim oli Anni Annama (TÜASK), hõbedale jõudis Ly Puri (Tartu SK Velo) ja pronksi viis koju Riin Kalme (Vooremaa Centrum/Rattabaas).

Kuni 10-aastaste poiste vanuseklassis tuli kolmikvõit Spordiklubi Airpark sõitjatele – meistritiitli võitis Konrad Kasemaa, hõbedase koha sõitis välja Rommi Maidla ning pronksmedali sai kaela Trevor Uiga.

Kuni 12-aastaste neidude vanuseklassi krooniti Eesti noorte meistriks Ete Vapper (SK Airpark), hõbedale tuli Loviisa Ly Puri (Tartu SK Velo) ning pronksi saavutas Mirle-Neora Adusoo (Peloton). Kuni 12-aastaste noormeeste võistlusklassis saavutasid kolmikvõidu TÜASKi ratturid – meistritiitli sõitis välja Sten-Tristan Raid, hõbedasele kohale tuli Ruudi Lumiste ning pronksi viis koju Oliver-Siim Simenson.

14-aastaste neidude vanuseklassis sõitis kuldse medali välja Mirjam Raun (TÜASK), hõbedase medali sai kaela Elis Maarja Aardevälja ning pronksi vääriline oli Viktoria Kovbasnjuk (mõlemad Vooremaa Centrum/Rattabaas). Kuni 14-aastaste noormeeste võistlusklassis olid jällegi võidukad TÜASK-i sõitjad – meistriks krooniti Tõnis Mugra, hõbedase medali sai kaela Rasmus Kiss ning pronksi sõitis välja Oskar Lehto.

16-aastaste noormeeste vanuseklassis saavutas kuldse koha Kristofer Raul Puri (Tartu SK Velo), hõbedase medali sõitis välja Andris Roland Saar ning pronksi võitis Janmar Reiljan (mõlemad Vooremaa Centrum/Rattabaas).

Cruiser kategoorias sõitis esikohale Tõnis Mugra, teise koha saavutas Janek Maidla (CC Rota Mobilis) ning kolmandale kohale tuli Rivo Varep (Tartu SK Velo). Poisid 6 vanuseklassis võitis kolme etapi kokkuvõttes kuldse medali Kristen Kaur Aardevälja (Vooremaa Centrum/Rattabaas), hõbedasele kohale tuli Oskar Kruus ning pronksmedali võitis Remo Paur (mõlemad TÜASK). 8-aastaste poiste võistlusklassis krooniti noorte meistriks Ever Richard Rannamest (SK Airpark), hõbedase koha saavutas Airon Savi ning pronksi sõitis välja Robin Kiss.

Eesti meistrivõistlused korraldas Spot of Tallinna Spordiklubi Airpark koostöös Eesti Jalgratturite Liiduga. Võistluste peakohtunik oli Matis Mugra.

Autorid: Andre Rätsep / Spot of Tallinn / Erakogu