Sel pühapäeval toimub Škoda Laagri 21. Rakke rattamaraton

Škoda Laagri 20. Rakke rattamaratoni start-1
Sel pühapäeval, 8. augustil toimub Bosch Eesti Maastikurattasarja viies etapp, Škoda Laagri 21. Rakke rattamaraton, kus kavas on põhisõit, poolmaraton ja lastesõidud.
Rakkes saavad ratturid end proovile panna kolmel erineval distantsil: 48 km põhisõidul, 19 km poolmaratonil ning lastele on kavas erinevad distantsid vastavalt vanusele.
Bosch Eesti Maastikurattasarja juhi ja Rakke etapi peakorraldaja Enno Eilo sõnul pakub Škoda Laagri 21. Rakke rattamaraton sõitjatele juba tuttavat eelmise aasta põhisõidu rada. „Suuremad muudatused on raja alguses ja lõpuosas ning väikseid muudatusi veel mitmel pool rajal. Tänavu pole Rakke etapile iseloomulikku rasket ja juurikalist viimast kilomeetrit ning lõpp on kiire ja harrastusratturile meelepärasem,“ iseloomustas Eilo rada. Ta lisas, et Emumäe joogipunktil täitub 10 tegutsemisaastat, mille puhul on Emumäel kaetud sünnipäevalaud ja kellel kuhugi kiiret pole, tasub sinna pikem peatus planeerida.
Rakkes on kohal kogu tippude armee ning oodata on põnevat maratoni. Liidrisärgis läheb starti Gert Jõeäär (Veloplus), kes on sel hooajal kogunud 5984 punkti, 1 punkt vähem on Martin Lool (Redbike Team I) ning kolmandat kohta hoiab enda käes hetkel Taavi Kannimäe (Team Antsla) 5914 punktiga.
Naistest hoiab hetkel esikohta Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team) 5684 punktiga, tema järel Merilin Metsalu (Hawaii Express) 5478 punktiga ja kolmandal positsioonil on Maris Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond) 5455 punktiga.
Võistkondlikus punktiarvestuses kuulub esikolmikusse Redbike Team I, Team Antsla ja Veloplus. Naiskondlikus punktiarvestuses vastavalt Hawaii Express, Spordiklubi Rakke Naiskond ja Spordipartner Racing Girls.
Poolmaratoni parim noormees on Riko Tammepuu (CFC) ja parim neiu Mairit Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond).
Praeguse seisuga on põhisõidule kirja pannud ligi 600 osalejat ning poolmaratonile 150 ratturit.
Bosch Eesti Maastikurattasarja meeskond palub jälgida võistluskeskuses distantsi hoidmist ja hoiduda suurtesse gruppidesse kogunemist. Siseruumides pesemise võimaldamise otsusus tuleb nädala lõpus ja vastav info on leitav Bosch Eesti Maastikurattasarja kodulehel.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X