Sel laupäeval selguvad Bosch Eesti maastikurattasarja üldvõitja

23. Tallinna Rattamaraton_start
Sel laupäeval peetakse Bosch Eesti maastikurattasarja viimane etapp, 24. Tallinna rattamaraton. Seoses uute piirangutega saavad rattamaratonil osaleda vaid oma nakkusohutust tõendavad isikud.
 
24. Tallinna rattamaratoni peakorraldaja Raivar Vaheri sõnul on end võistlusele kirja pannud juba üle 850 ratturi, keda tervitab eelmisest aastat tuttav rada. „Rada on täpselt sama, mis möödunud aastal ehk eelmisel aastal võistelnud ratturid saavad võrrelda, kuidas nende vorm aastaga muutunud on. Kes sel aastal esimest korda starti tulevad, saavad nautida mitmekülgset ja huvitavat rada Kõrvemaa hilissuvises looduses,” kirjeldas Vaher, lisades, et lisaks 47 km põhisõidule toimub 17 km poolmaraton ja lastesõidud.
 
Bosch Eesti maastikurattasarja viimane sõit tõotab tulla vägagi põnev ning laupäeval autasustakase lisaks 24. Tallinna rattamaratoni võitjatele ka kogu sarja parimaid. Hetkel hoiab liidripositsiooni Gert Jõeäär (Veloplus) 7494 punktiga, kohe tema järel Martin Loo (Redbike Team I) 7493 punktiga ning kolmandal kohal Taavi Kannimäe (Team Antsla) 7409 punktiga.
Naistest on esikohal hetkel Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team) 7099 punktiga, teisel kohal Merili Sirvel (RR Riplased/Vitax) 7043 punktiga ning kolmandat kohta hoiab Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) 7035 punktiga.
 
Võistkondlikus punktiarvestuses kuulub esikolmikusse Team Antsla, Redbike Team I ja Veloplus. Naiskondlikus punktiarvestuses vastavalt Hawaii Express, Spordiklubi Rakke Naiskond ja Spordipartner Racing Girls.
 
Poolmaratoni parim noormees on Riko Tammepuu (CFC) 6250 punktiga ning parim neiu Mairit Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond) 6117 punktiga.
 
Bosch Eestaastikurattasarja meeskond toob esile, et seoses uute piirangutega saavad rattamaratonil osaleda vaid oma nakkusohutust tõendavad isikud. „Kontrollime stardinumbri väljastamisel ühe järgneva tingimuse kehtivust: vaktsineerimiskuuri läbimise tõendit, COVID-19 läbipõdemise tõendit ning negatiivse testitulemuse tõendit, mis on tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Samuti palume olla valmis esitama isikut tõendavat dokumenti,” lausus Vaher.
 
Kohapeal on võimalik teha kell 10-12 tasulist COVID-19 antigeeni kiirtesti hinnaga 10 € (tasumine sularahas), kohapeal tasulise kiirtesti tegemine peaks olema siiski pigem tagavaravariant.
 
Korraldusmeeskond palub aegsasti kohale tulla, kuna nii tõendite kontrollimine kui kiirtesti tegemine võtab paratamatult aega ning kõigil osalejatel palutakse tutvuda tingimustega Bosch Eesti maastikurattasarja kodulehel.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X