Sel hooajal Prantsusmaal viimase võistluse teinud Aduson sai kuuenda koha

Gabriel Helmud Aduson lõpetas välishooaja Prantsusmaal kuuenda kohaga 34. Tour du Morbihani ühepäevasõidul.

Võistluse võitis Maximilian Cushway, jättes teisele ja kolmandale kohale Jack Reedi ja Basile Delalande. Sel aastal Nantes Douloni värvides võistelnud Aduson oli kuues.

“Sõit oli kogu aeg üles-alla ja sees olid samuti mõned üle kahe kilomeetri pikkused tõusud. Alustasime 86 kilomeetri pikkuse ringiga ja lõpetasime nelja 4,5-kilomeetrise linnaringiga. Sõit algas väga kiiresti ja kogu aeg rünnati. Kuna kedagi eest ära ei lastud ja rünnakud ka ei lõppenud, otsustasin oodata kuni grupp ära hakkab väsima ja siis alles ette minna ning ise proovida eest ära sõita,” kirjeldas Aduson. “Umbes 40. kilomeetri peal hakkasin rünnakutega ise kaasas käima ja 50. kilomeetri peal saime suure grupiga eest ära.”

“Natuke enne meid oli teine grupp ära sõitnud, kellele jõudsime järgi enne linnaringe. Linnaringidele jõudes oli meid umbes 25 tükki. Linnaringil oli samuti 800-meetrine tõus, kus kogu aeg pandi täiega,” jätkas Aduson. “Kannatasin selle tõusu peal päris palju, sest see oli minu jaoks natuke liiga lühike, aga suutsin esimeses grupis ära püsida kuni viimase ringini, kus läks tõusu peal kõik laiali. Jäin peale tõusu teise gruppi, kus oli meid viis tükki ja jälitasime esimest nelja sõitjat. Esimestele me järgi enam ei jõudnud ja enda grupist jäin teiseks.”

Kokku sai tulemuse kirja 97 ratturit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X