Seitsmenda kuldmedali võitnud Kennyst sai Suurbritannia edukaim olümpiasportlane

228221937_1940808552748524_44721703510618898_n

Izu velodroomil meeste keirini võitnud Jason Kennyst sai seitsme olümpiakullaga Suurbritannia kõigi aegade edukaim olümpiasportlane.

Kenny järel said hõbeda ja pronksi kaela Mohd Azizulhasni Awang (+0,763) ja Harry Lavreysen (+0,773). 33-aastane Kenny võidutses olümpiamängudel esmakordselt 2008. aastal Pekingis, kui pälvis esikoha meeskondlikus sprindis. Londonis võitis ta kaks ja Rio de Janeiros kolm kuldmedalit. Varem jagas Kenny Suurbritannia olümpiakuldade kõigi aegade edetabelis esikohta Chris Hoyga.

Naiste sprindisõidus krooniti olümpiavõitjaks kanadalanna Kelsey Mitchell, kes sai finaalis jagu ukrainlanna Olena Starikovast. Pronksi võitis Hongkongi rattur Wai Sze Lee.

Naiste omniumis oli parim ameeriklanna Jennifer Valente. Pjedestaali madalamatele astmetele kerkisid jaapanlanna Yumi Kajihara ja hollandlanna Kristen Wild.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X