Seitse Eesti mäestlaskujat jõudsid Balti karikaetapil kolme parema hulka

Katarina Väljako

Nädalavahetusel peeti Lätis Gaizinkalnsis mäestlaskujate Balti karikavõistluste teine etapp. Seitse eestlast jõudis pjedestaalile, seal hulgas toodi koju üks võit.

Eliitnaiste klassis võidutses Katarina Väljako koguajaga 2.39,0. Ta edestas lätlannat Gerda Einmanet 22,3 ja Triinu Raidi 25,4 sekundiga. Eliitmeeste seltskonnas oli parim lätlane Armands Marcenkovs koguajaga 2.17,3. Armin Pilv kaotas talle 1,6 ja kaasmaalane Sergejs Lepers 5,7 sekundiga. Kenth Lusenberg (+7,1) sai viienda, Hendrik Kirsipuu (+7,8) kuuenda, Eduard Andrianov (+14,3) 11. ja Denis Tšuris (+28,0) 16. koha.

Meesjuunioride konkurentsis võidutses lätlane Patriks Pauls Rullis (2.18,3), jättes selja taha eestlased Siim Saviku (+1,9), Mark Petersoni (+4,6) ja Riko Mäeuibo (+7,2). Andri Pilv (+19,0) sai kaheksanda, Ott Palu (+20,8) üheksanda, Rumi Kallas Bieniecki (+34,7) 12. ja Daniel Veškov (+48,0) 17. koha.

U14 poiste klassis võistelnud Mikk-Martin Reimann jäi napilt pjedestaalilt välja, kaotades võitjale, lätlasele Janis Slosbergsile 17,3 sekundiga. Teise koha sai leedukas Vakaris Šedvartas Rasimavicius (+2,7) ja kolmanda lätlane Jekabs Melecis (+16,8). Lukas Herman Staškevitš sai U12 klassis aga teise koha, kaotades lätlasele Milans Gustinšile 7,8 sekundiga. Kolmas oli lätlane Kristaps Brigmanis (+10,8).

Masters klassis jäeti kolmikvõit Lätti, kui kiireimad olid Reinis Lacis (2.26,8), Gusts Ošmucnieks (+1,5) ja Martinš Ustinovs (+3,0). Henrik Mollok (+12,9) sai seitsmenda ja Eero Mitt (+25,0) 14. koha. Hobby FS klassis teenis Paul Raid (+5,3) lätlase Edgars Melnalksnisi (2.22,4) järel teise koha. Pjedestaali madalamale astmele astus lätlane Edgars Apinis (+7,8). Denis Mihhaljuk (+22,4) pälvis 14. tulemuse.