Segateatesõidu EM-il võidutses Prantsusmaa koondis

380750922_842257067237346_5369750446793729821_n

Hollandis Emmenis peetud segateatevõistluse Euoopa meistrivõistlustel võidutses Prantsusmaa koondis koosseisus Juliette Labous, Cedrine Kerbaol, Audrey Cordon-Ragot, Bruno Armirail, Remi Cavagna ja Benjamin Thomas.

Prantsusmaa koondise võiduajaks mõõdeti 44 minutit ja 23 sekundit. Nad edestasid Itaalia koondist koosseisus Elena Cecchini, Vittoria Guazzini, Soraya Paladin, Edoardo Affini, Mattia Cattaneo ja Matteo Sobrero nelja sekundiga ning Saksamaa koondist koosseisus Lisa Klein, Mieke Kröger, Franziska Koch, Max Walscheid, Jannik Steimle ja Miguel Heidemann 23 sekundiga.

Valitsev maailmameister Šveits koosseisus Elise Chabbey, Nicole Köller, Marlen Reusser, Stefan Bissegger, Johan Jacobs ja Fabio Christen pidi leppima kuuenda kohaga. Kaotust võitjale kogunes 57 sekundit. Reusseri sõnul tundsid nad kindlasti puudust Stefan Küngist, kes elas individuaalse temposõidu võistluse ajal üle raske kukkumise.

Juunioride segateatevõistlusel oli parim Itaalia koondis koosseisus Federica Venturelli, Alice Toniolli, Eleonora la Bella, Luca Giaimi, Federica Venturelli ja Andrea Montagner. Nende võiduajaks mõõdeti 48 minutit ja 14 sekundit. Saksamaa koondis (Pia Grünewald, Hannah Kunz, Amelie Joelle Messemer, Moritz Bell, Ian Kings ja Louis Leidert; +0.25) sai teise ja Prantsusmaa koondis (Alice Bredard, Julie Bego, Leane Tabu, Leo Bisiaux, Maxime Decomble ja Eliott Boulet; +0.34) kolmanda koha.

EM jätkub grupisõitudega. Reedel on stardis kuni 23-aastased nais- ja meesratturid. Eestlastest on joonel Madis Mihkels, Lauri Tamm, Aaron Aus, Romet Pajur, Frank Aron Ragilo, Gleb Karpenko, Elisabeth Ebras, Laura Lizette Sander, Kristel Sandra Soonik ja Elina Tasane. MU23 sõidavad 136,5 kilomeetrit ja NU23 108 kilomeetrit.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium.

Foto: Euroopa Jalgratturite Liit/Luca Bettini/SprintCyclingAgency©2023

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X